ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові медики позмагались у «Кременецьких медичних ралі»

25 Лютого 2020
Військові медики позмагались у «Кременецьких медичних ралі»

Мобільний екіпаж клініки невідкладної медичної допомоги Військово-медичного клінічного центру Західного регіону гідно представив Медичні сили ЗСУ на V ювілейному Міжнародному зимовому чемпіонаті бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги «Кременецькі медичні ралі – 2020».

Про перебіг змагань кореспонденту АрміяInform розповів керівник команди – ординатор відділення невідкладної медичної допомоги ВМКЦ ЗР капітан медичної служби Роман Дмитришин.

– Змагання відбувалися впродовж трьох днів на локаціях міста Кременець, що на Тернопільщині. Загалом організатори підготували дев’ять різнопланових етапів. Долати деякі з них було досить складно й виснажливо, – зазначив Роман.

За його словами, цього року змагалися представники профільних медустанов із різних областей України, а також команда з Білорусі й дві – з Польщі. Всього ж удосконалювати навички надання екстреної медичної та домедичної допомоги населенню з’їхалися 27 колективів.

– Пройшовши всі реєстраційні процедури, ми у складі лікарсько-сестринського екіпажу відправилися до Кременця, де нас радо прийняли і розмістили в одному зі спортивних комплексів. Першого ж дня відбулося урочисте відкриття, а згодом – жеребкування черговості виступів команд, під час якого ми отримали четверту позицію (третьою виступала команда з Білорусі). Власне, саме з білорусами нам доводилося перетинатися під час подальших окремих етапів, – розповів лікар.

Учасники мали виконати конкурсні завдання, розроблені фахівцями Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги». Це складання тестів, виконання окремих маніпуляцій, сценаріїв симульованих ситуацій, що стосувалися питань надання домедичної та екстреної медичної допомоги.

До прикладу, необхідно було діагностувати стан пацієнта, якому стало зле під час перебування у ванній, виїхати на виклик до амбулаторії сімейної медицини і допомогти молодій матері з малюком, прибути в район надзвичайної ситуації й доєднатися до іншого медперсоналу. Також завдання включали надання допомоги парапланеристам, які зазнали авіакатастрофи, рятування спортсмена від клінічної смерті й інші.

Керівник команди Роман Дмитришин розповів, що організатори добре попрацювали над створенням локацій: «Де потрібно, залучили статистів – студентів-медиків із Тернополя, в інших місцях – спецманекени. Рух команд не перетинався, це зроблено, аби ми не могли передати якісь відомості про проходження етапу. Якщо стисло – було круто».

На всіх етапах судді оцінювали дії команди комплексно, передусім її спільну роботу, оцінку ситуації й методику визначення показників життєво важливих функцій пацієнтів, швидкість прийняття рішень і взаємодію з іншими спеціальними службами – поліцією, ДСНС.

– Усі ці й багато інших чинників ураховували в підбитті загального результату команди. На кожне завдання давалося 10 хвилин. Під час одного з них нас викликали до амбулаторії сімейної медицини, куди прийшла мати, як нам сказали, з малюком із підвищеною температурою тіла. Ось і вся попередня інформація, – зазначив Роман. – Як прибули на місце, виявили, що сімейний лікар – на терміновому виклику, малюк не один, а їх двоє, і в одного температура тіла субфебрильна (підвищена), а в іншого – 39 градусів. Треба було вирішити комплексне завдання: визначити стан усіх трьох і надати невідкладну медичну допомогу.

Завдання взагалі були цікавими, як-от надання допомоги парапланеристам, які зазнали авіакатастрофи. Наші медики зробили все правильно, але не до кінця оцінили ситуацію: не подумали, що літальний апарат міг заподіяти комусь шкоди і на землі. А така особа («грибник» за 100 метрів від місця падіння) була – її не виявили…

Звання абсолютного чемпіона «Кременецькі медичні ралі – 2020» виборола команда Донецького Національного медичного університету. Вона ж завоювала перше місце і серед студентів. Переможцем серед команд обласних центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стала команда «Хмельницьк-2». А серед іноземних найкращою стала «Краків-1».

Кубок переможцям вручив учасник Революції Гідності уродженець сонячного Закарпаття, хірург, ветеран 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади, автор книги «Ті, що втомилися боятися», представник МОЗ Олександр Данилюк.

Усі учасники поїхали по домівках із різноманітними нагородами і пам’ятними сувенірами.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Репортаж