ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військові медики на «Хаммері» відвідали львівських учнів

19 Лютого 2020
Військові медики на «Хаммері» відвідали львівських учнів

Цей день розпочався для учнів старших класів 84-ї середньої загальноосвітньої школи Львова з несподіванки – на територію навчального закладу заїхав справжнісінький бойовий медичний «Хаммер» 80-ї окремої десантно-штурмової бригади. Військові медики молодші сержанти Марія Власюк і Єлизавета Ковтун, діставши медичні рюкзаки, упевнено попрямували до класу, де мали відбутись заняття.

– Кожен із вас повинен уміти надавати хоча б елементарну медичну допомогу, – безапеляційно звернулась до присутніх молодший сержант Марія Власюк. – Це потрібно, щоб ви могли за будь-яких обставин урятувати життя і собі, й ближнім.

Упродовж двох годин десантниці не лише розповідали школярам теоретичний матеріал із надання першої меддопомоги, а й ознайомили їх із вмістом тактичних медичних рюкзаків. А насамкінець провели практичні заняття з огляду пораненого чи травмованого, зупинки кровотечі, подолання пневмоторексу тощо. І, звісно, цікавинкою дня став огляд і розбір можливостей нової військової санітарної машини.

Варто наголосити, що у військових медиків це вже не перше подібне заняття. Для кращого засвоєння знань і навичок вони навіть створили спецкомплект тренувально-навчальних матеріалів, який використовують як у школах, так і під час медичної підготовки військовослужбовців бригади.

– Такі заняття нам дуже потрібні, – зазначив викладач предмета «Захист Вітчизни» полковник запасу Володимир Пастухов. – Від них маємо потрійний ефект: по-перше, діти здобули якісні знання з того, що, можливо, знадобиться їм в екстремальній ситуації. По-друге, вони побачили оновлену і змінену армію як в людях, так і в техніці, а це, погодьтеся, вартує тисяч плакатів. І третє – засвоїли, що захищати Батьківщину – це важлива й необхідна справа.

Десантники добре розуміють необхідність такої виховної роботи. І тому завжди виділяють у своєму щільному графіку дні для зустрічі зі школярами і студентами місцевих вишів. Лише впродовж цього навчального року на базі

80-ї окремої десантно-штурмової бригади проведено кількадесят днів відкритих дверей, показових занять. Там молоді люди могли приміряти на себе парашут і спробувати вагу бронежилета, а головне – безпосередньо поспілкуватись із бійцями, які захищають їх від російської навали.

Звісно, далеко не всі вони одягнуть військові однострої, але те, що байдужим до захисту України не лишиться ніхто – факт. Окрім того, у комплексі ця робота розвінчує багато міфів про Збройні Сили, нав’язані ворожою пропагандою. Адже, як кажуть в Україні: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути».

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини