ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд національної згоди і генерал Хафтар домовилися про перемир’я

25 Лютого 2020
Уряд національної згоди і генерал Хафтар домовилися про перемир’я

Сторони конфлікту в Лівії домовилися про режим припинення вогню. Як повідомляє Deutsche Welle, про це повідомило агентство dpa з посиланням на місію ООН з підтримки Лівії. Переговори військової комісії за формулою «5+5» проходили у Женеві.

Зазначається, що перемир’я повинне дати цивільним особам можливість повернутися до власних домівок. Наступна зустріч військової комісії призначена на березень.

Однак, тимчасом представники двох воюючих сторін — Уряду національної згоди і збройних формувань генерала Халіфи Хафтара — заявили, що не братимуть участі в переговорах під егідою ООН, призначених на 26 лютого.

Парламент, що підтримує Хафтара, закликав членів делегації повернутися із Женеви до Лівії. Таке рішення ухвалено через «втручання місії ООН у процес вибору переговірників».

Нагадаємо, що у 2011 році, після повалення режиму Муаммара Каддафі, в Лівії спалахнула війна за владу між різними військово-політичними угрупованнями. Наразі міжнародно визнаний Уряд національної згоди (УНЗ), що перебуває в Тріполі, контролює лише невелику частину держави.

Суперник лідера уряду Фаїза Сараджа — колишній соратник Каддафі, генерал Халіфа Хафтар. Вірна йому «Лівійська національна армія» чинить серйозний тиск на УНЗ. Нині під контролем Хафтара — значна частина Лівії, де, зокрема, зосереджена більшість родовищ нафти. Хафтара з різною «інтенсивністю» підтримують Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати й Росія, а Уряд НЗ — Туреччина.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України