ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Уряд ініціює лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності підприємств ОПК

26 Лютого 2020
Уряд ініціює лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності підприємств ОПК

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. № 838 та від 12 липня 1999 р. № 1228». Проєкт документа опубліковано для ознайомлення й обговорення на вебсайті Мінекономрозвитку. Про це повідомляє АрміяInform із посиланням на Лігу оборонних підприємств України.

Ліга цілком підтримує ініціативи і заходи уряду, спрямовані на лібералізацію зовнішньоекономічної діяльності українських оборонних підприємств. Це значно посилить перспективи розвитку, підвищить конкурентоздатність продукції вітчизняного ОПК та ефективність діяльності підприємств галузі. Тому приватні підприємства – виробники оборонної продукції, що входять до складу Ліги, беззаперечно висловлюють свою підтримку оприлюдненому проєкту постанови і сподіваються, що уряд її якнайшвидше схвалить.

Зазначимо, що впродовж останнього часу держава здійснює заходи, спрямовані на розвиток військово-технічного співробітництва оборонних підприємств України (зокрема й приватних) з іноземними партнерами. Свідченням цього є надання урядом повноважень на право здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва ряду приватних оборонних компаній.

Водночас окремі положення законів України та деяких нормативно-правових актів уряду України нині є застарілими, не відповідають вимогам часу та ускладнюють діяльність оборонних підприємств. Саме тому в тісній співпраці з Мінекономрозвитку в рамках Міжвідомчої робочої групи з питань напрацювання змін до законодавства щодо оптимізації взаємодії державних органів та підприємств оборонно-промислового комплексу, а також спрощення процедур отримання дозвільних документів у сфері державного експортного контролю представники Ліги оборонних підприємств України беруть активну участь у роботі з удосконалення чинної законодавчої бази, з питань, що, зокрема, стосуються експортного контролю.

Ліга неодноразово порушувала питання щодо внесення змін у нормативно-правові акти, які врегульовують і визначають порядок здійснення експортно-імпортних операцій і потребують якнайшвидшого коригування. Адже на сьогодні, згідно з пунктом 2 постанови КМУ від 12.07.1999 р. № 1228, приватні підприємства, які мають повноваження на право здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва зобов’язані здійснювати маркетинг ринку збуту і встановлювати зовнішні ціни за погодженням з ДК «Укроборонпром», що призводить не тільки до втрати часу на отримання такого погодження від Концерну, а й загалом порушує їхнє право на здійснення зовнішньоекономічної діяльності.

Отже, якнайшвидше затвердження проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 червня 1998 р. № 838 та від 12 липня 1999 р. № 1228» позбавить приватні підприємства, які мають повноваження на право здійснення експорту товарів військового призначення власного виробництва, зобов’язання здійснювати маркетинг ринку збуту і встановлювати зовнішні ціни за погодженням з ДК «Укроборонпром». Це не тільки зекономить їхній час для отримання такого погодження від Концерну, а й в цілому сприятиме демонополізації діяльності Концерну у сфері державного експортного контролю, розвитку конкуренції та можливості для вітчизняних виробників товарів військового призначення самостійного виходу на зовнішні ринки.

Громадська спілка «Ліга оборонних підприємств України» закликає всіх представників вітчизняного оборонного бізнесу підтримати прогресивні кроки уряду України.

 

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини, Озброєння та техніка