Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Українське військо 1917–1921 років: збереження мілітарних традицій

5 Лютого 2020
Українське військо 1917–1921 років: збереження мілітарних традицій

В українському парламенті відкрито виставку, присвячену національному війську. Експозиція розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації й бойові операції 1917–1921 років, ушанування пам’яті й відновлення мілітарних традицій нині. Відкрив захід голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Антон Дробович закцентував на тому, що виставка розкриває маловідомі сторінки історії нашого війська. «Ця виставка важлива тим, що показує тяглість українського державотворення й українського війська як однієї з його ознак. У період окупації України радянською більшовицькою імперією цю інформацію замовчували. І тепер ми відновлюємо пам’ять про славних генералів, військові походи й українські перемоги», — зазначив Антон Дробович.

На відкритті експозиції завідувач сектору воєнно-історичної політики Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України Василь Павлов підкреслив, що «останніми роками відбувається переосмислення мілітарної історії України та ребрендинг українського війська. Більшість елементів, які використовують у цьому процесі, взяті зі сторінок історії, що написані залізом і кров’ю нашого війська доби Української революції 1917–1921 років».

Про зміст виставки розповів один з її авторів — начальник наукового управління Українського інституту національної пам’яті Ярослав Файзулін. Історик зауважив, що виставка є важливою для повернення пам’яті про українське державотворення. За його словами, період Української революції є одним з найважливіших у сучасній історії. Адже саме тоді Україна здобула незалежність і стала суб’єктом міжнародних відносин.

На відкриття виставки завітав також Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна Ігор Гордійчук.

«Такі виставки потрібні, аби сьогодні не повторювати помилок сторічної давнини. Сучасна гібридна війна ведеться за принципом DIME — Diplomatic, Information, Military, Economic. Кожна складова має працювати, інакше є загроза поразки. Тому сподіваюся, що завдяки таким заходам висновки будуть швидкими. І ми досягнемо не просто миру, а миру на переможних умовах. І візьмемо під контроль український кордон, а вже потім сядемо за стіл переговорів, але на наших умовах», — заявив Ігор Гордійчук.

Незабаром ця виставка вирушить у військові підрозділи, що названі іменами славетних діячів періоду Української революції. Електронна версія виставки.

Читайте нас у Facebook
MilitaryArt, Новини