ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українське судно Faina проти сомалійських піратів: як це було

5 Лютого 2020
Українське судно Faina проти сомалійських піратів: як це було

25 вересня 2008 року в нейтральних водах поблизу Сомалі група піратів, які назвали себе Регіональною береговою охороною, захопила в полон українське вантажне судно Faina, що виконувало рейс із Миколаєва до Момбаси (Кенія). Це був 26-й напад піратів у тому році. На борту перебував екіпаж з 21 особи – сімнадцять українців, один латвієць та троє росіян.

Спочатку пірати змусили Faina взяти курс на піратську гавань поблизу сомалійського міста Ейль. Але завдяки зусиллям американського есмінця Howard, який переслідував Faina на відстані кількасот метрів, 29 вересня українське судно зупинили біля найближчого сомалійського узбережжя.

5 лютого 2009-го, отримавши викуп у розмірі $3,2 мільйона, пірати покинули судно. 13 лютого 2009 року після 134 днів полону екіпаж Faina повернувся в Україну.

Довідка: Захоплення судів і викрадання людей у Сомалі було звичайною справою у 2008-2012 роки. Більшість інцидентів відбувались в Аденській затоці, що омиває береги Сомалі та сполучає Червоне море та Індійський океан.

Викрадення Faina  змусило Раду Безпеки ООН 7 жовтня 2008 року ухвалити резолюцію №1838 із закликом до всіх держав «брати активну участь у боротьбі з піратством у відкритому морі біля узбережжя Сомалі, зокрема шляхом розгортання військових кораблів і військових літаків».

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Публікації