ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Українці проти федералізації, особливого статусу ОРДЛО та амністії колаборантів

26 Лютого 2020

Як свідчать результати дослідження Центру Разумкова, більшість українців (63%) не підтримують надання амністії всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі, та 62% виступають проти надання і закріплення в Конституції «особливого статусу» окремих територій Донецької і Луганської областей.

Як повідомляється на сайті Центру, соціологічне дослідження на тему «Громадська думка про ситуацію на Донбасі та шляхи відновлення суверенітету України над окупованими територіями» проводилося з 13 по 17 лютого.

«Більшість респондентів (62%) виступають проти надання і закріплення в Конституції «особливого статусу» окремих територій Донецької та Луганської областей (підтримують це лише 21% опитаних). Ще менш популярною є ідея введення в Україні федеративного устрою, натомість 68% її не підтримують, а підтримують лише 11%», — йдеться в результатах.

Також, згідно з результатами опитування, переважно відкидаються громадською думкою такі компроміси задля досягнення миру на Донбасі: амністія всім тим, хто брав участь у бойових діях на Донбасі, (не підтримують 63%, підтримують — 14,5%); відмова від євроінтеграції, вихід з Угоди про асоціацію з ЄС (не підтримують 60%, підтримують — 20%); надання російській мові статусу другої державної (не підтримують 54%, підтримують — 31%); відмова від перспективи членства в НАТО, закріплення в Конституції нейтрального статусу України (не підтримують 54%, підтримують — 26%).

Крім того, 48% опитаних не підтримують налагодження торгово-економічних, фінансових контактів із «ДНР» і «ЛНР» (підтримують — 35%). Водночас  відносна більшість (41%) не підтримують ідею припинення фінансування територій, зайнятих «ДНР» і «ЛНР» (виплату пенсій, зарплат тощо), а підтримують — 36%.

Суперечливою є громадська думка стосовно започаткування офіційних переговорів української влади з нинішнім керівництвом «ДНР» і «ЛНР» — частка тих, хто підтримує цю ідею (41%), статистично значуще не відрізняється від частки тих, хто її не підтримує (40%), зауважують соціологи.

Довідка. Під час дослідження було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України