ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Запоріжжі готують перший в Україні взвод військової поліції за стандартами НАТО

Прочитаєте за: 3 хв. 20 Лютого 2020, 13:53

У Запоріжжі стартувала спеціальна підготовка бійців першого в Україні взводу військової поліції. 22 військовослужбовці, що пройшли жорсткий відбір, упродовж трьох місяців проходитимуть спеціальне навчання за стандартами НАТО, повідомляє «Радіо Свобода».

Згодом військовослужбовці мають влитися до складу литовсько-польсько-української бригади, що братиме участь у міжнародних операціях.

Наразі на полігоні «Близнюки», що під Запоріжжям, тренуються представники взводу військової поліції, створеного на базі військової частини «Сармат» у Запоріжжі.

Відбирали до взводу з усієї України. Деяким, щоб потрапити до піонерів військової поліції, довелося підтягувати фізичну підготовку і рівень знань англійської.

«Відбір був доволі жорсткий: фізпідготовка, англійська мова, бойова підготовка. Служив у Військовій службі правопорядку в Донецькій області чотири роки. Потім подався сюди, бо побачив перспективу військової поліції. Перше формування в Україні й досвід дуже перспективний. Сам із Краматорська. Там і проходив службу, але поїхав сюди, щоб вступити у військову поліцію і вже представляти інтереси України на міжнародних навчаннях», – розповідає Олексій Єжела.

Чого навчають бійців військової поліції?

Упродовж трьох місяців бійці проходитимуть вишкіл з охорони VIP-персон, удосконалюватимуть навички застосування штатної зброї, працюватимуть над прийомами метання ручної гранати. До того ж, під час курсу підготовки бійці взводу військової поліції підвищуватимуть рівень володіння іноземною.

 

 

«Наші бійці проходять курс – так званий close protection (охорона осіб. – Ред.), vip-охорона. І надалі ми зможемо брати участь у супроводі vip-персон як на території України, так і в інших країнах. Окрім того, займаємося на курсах супроводу автоколон, зачистки будівель – так званим cordon and search operations (військова тактика, коли оточується територія і вивчається на предмет наявності зброї та бойовиків. – Ред.), коли є вірогідність, що в будівлі є заручники чи радикально налаштовані терористи. Є дуже багато функцій, покладених на військову поліцію у світі. Відповідно, переймаємо досвід і тренуємося за їхніми нормативами (НАТО. – Ред.) аби стати взаємозамінними з контингентом Альянсу. І щоб наша країна, наш взвод міг представляти військову поліцію в будь-яких куточках світу», – розповідає  інструктор, командир взводу молодший лейтенант Артур Коротков.

Стежте за нами в Instagram