ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Празі розпочав роботу перший Українсько-чеський форум

4 Лютого 2020
У Празі розпочав роботу перший Українсько-чеський форум

На відкритті засідання першого Українсько-чеського форуму в Празі, що має стати платформою для обговорення цілої низки питань, зокрема щодо інтеграції України в ЄС і НАТО, міністр закордонних справ ЧР Томаш Петршічек запевнив українського колегу Вадима Пристайка, що Чехія підтримує євроатлантичні прагнення України. Про це повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Чеська Республіка є сильним адвокатом України як у ЄС, так і в НАТО», — запевнив Петршічек.

У рамках форуму заплановані 4 панелі, які стосуються питань євроатлантичної інтеграції України, реформ у країні та соціально-економічної трансформації, безпековий блок і співробітництво щодо цього, двосторонні відносини.

Під час зустрічі міністр закордонних справ Чехії також заявив, що його країна ніколи не визнає анексію Криму Російською Федерацією.

«Про Крим ми не забуваємо. Тема не зникає. Чеська Республіка ніколи не визнавала й не визнає анексію Криму. Це є складовою частиною нашої твердої позиції в ЄС», — запевнив Петршічек.

Чеський міністр не погоджується з тим, що кримське питання значною мірою «пішло» з порядку денного міжнародної політики та підкреслив, що офіційна Прага переконана, що санкції щодо Росії можуть бути скасовані лише за умови, що вона змінить свою поведінку.

Чеський міністр також зауважив, що це перший візит глави МЗС України до Чехії за 5 років.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України