ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Парламенті ухвалили «пакет» документів для захисту прав кримчан

13 Лютого 2020
У Парламенті ухвалили «пакет» документів для захисту прав кримчан

Комітет Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономній Республіці Крим, місті Севастополі, національних меншин і міжнаціональних відносин на виїзному засіданні в Херсонській області ухвалив низку рекомендацій для захисту прав жителів тимчасово окупованого Криму. Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

На виїзному засіданні, що відбулося на контрольно-пропускному пункті в’їзду-виїзду «Чонгар» (КПВВ), схвалено низку рекомендацій до Кабінету Міністрів, Ради національної безпеки і оборони, Міністерства у справах ветеранів, Мін’юсту, Державної міграційної служби, Міністерства інфраструктури, Мінкульту та Міносвіти.

Як повідомив голова Комітету з питань прав людини Дмитро Лубінець, розглянуто низку проблемних питань, які назріли давно, але досі не вирішувалися.

«Ми звернулися до РНБО щодо розгляду питання доступу мешканців окупованих територій до українського ТБ через кодування телеканалів. Закликаємо уряд внести до парламенту законопроєкт, що спростить процедуру держреєстрації фактів народження та смерті на тимчасово окупованих територіях. Пропонуємо скасувати вільну економічну зону «Крим» й одночасно ухвалити закон про здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території, який не розповсюджується на фізичних осіб», – зазначив Дмитро Лубінець.

Члени комітету рекомендують створити сервісний центр на Херсонщині, який надаватиме всі види послуг за принципом «єдиного вікна». До списку рекомендацій увійшли також вимоги організувати регулярне транспортне сполучення між КПВВ і найближчими населеними пунктами, розслідувати факти незаконних поборів на автовокзалі при пункті пропуску через адмінкордон із боку організованої злочинності, відремонтувати дорогу, облаштувати пункти цілодобового надання медичної допомоги, а також створити при Міносвіти робочу групу з розв’язання проблемних питань, із якими зіштовхуються жителі тимчасово окупованих територій у цій сфері.

Комітет висловив чітку позицію щодо неприпустимості розгляду питання водопостачання до Криму поки півострів залишається анексованим Росією.

«Розраховую, що ці рекомендації негайно будуть взяті в роботу всіма державними установами, до яких вони спрямовані. Разом усі гілки влади повинні максимально повно захистити законні права та інтереси наших громадян, які живуть в умовах окупації. Лише забезпечивши права людей, ми зможемо говорити про справжню реінтеграцію, бо вона починається з людини, а потім уже з території», – резюмував Дмитро Лубінець.

Читайте нас у Facebook
Новини