ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Миколаєві будують сучасний центр для ветеранів

29 Лютого 2020
У Миколаєві будують сучасний центр для ветеранів

У Миколаєві ветерани разом із керівництвом міста провели виїзну нараду та оглянули хід капітального ремонту будівлі, яку громада міста передала для розміщення комунальної установи «Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО».

Першу чергу ремонту двохповерхової споруди завершили. Через зміни до будівельних норм довелося оновлювати проєктно-кошторисну документацію й наразі оголошено тендер на другу чергу робіт.

Голова міста Олександр Сєнкевич обговорив деталі реалізації проєкту з його куратором, керівником ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Іллею Шполянським.

Капітальний ремонт виконують коштом Світового банку в рамках проєкту «Подолання наслідків конфлікту, пілотний проєкт з відновлення та розбудови спроможностей», який реалізує Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. Субпроєкт для Миколаєва підготували представники департаменту економічного розвитку міськради та «Асоціації учасників та інвалідів АТО». З міського бюджету Миколаєва виділяються гроші на умовах співфінансування.

Комунальна установа «Центр підтримки внутрішньо переміщених осіб та ветеранів АТО» вже створена та активно надає послуги переселенцям, учасникам бойових дій, військовослужбовцям та членам родин загиблих учасників бойових дій. Це юридична, психологічна, профорієнтаційна допомога, вирішення питань лікування та реабілітації, допомога в отриманні адміністративних послуг соціального захисту. Але поки що фахівці тимчасово працюють в іншому приміщенні. Після завершення капремонту та відкриття установи в червні поточного року, усі профільні спеціалісти будуть працювати в новому центрі.

– Щомісяця до нас звертаються від 500 до 700 осіб. Безумовно, коли відкриється модернізоване приміщення, ми зможемо охопити ще більше громадян, та й перелік послуг розшириться. Тут працюватиме «коворкінг» (відкритий простір), приміщення, обладнане комп’ютерною технікою для тренувань команд з кіберспорту та занять з комп’ютерної освіти, спортивна зала, сенсорна кімната, дитячий клуб. Спілкуючись із представниками аналогічних установ по всій Україні, можу запевнити, що такого комплексного центру немає ніде, − розповів керівник ГО «Асоціація учасників та інвалідів АТО» Ілля Шполянський. – Міська влада нам дуже допомагає. Принаймні, жодної відмови ми не отримували, щоби не просили. Виділяється необхідне фінансування, аби проєкт було реалізовано.

У Миколаєві наразі проживають 5300 внутрішньо переміщених осіб, біля 3400 учасників бойових дій. Всі ці громадяни, а також члени їхніх сімей, матимуть змогу в комфортних умовах отримати фахові консультації, широкий перелік послуг із оздоровлення та реабілітації, арт-терапії тощо.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Ветерани АТО та ООС, Новини, Суспільство