ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Києві презентовано частину експозиції «Український Схід»

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Лютого 2020, 19:53

Сьогодні, 18 лютого, Україна вшановує захисників Дебальцівського плацдарму. У Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбувся пам’ятний захід, під час якого відвідувачам презентовано частину експозиції «Український Схід», присвячену Дебальцевому. Також відбувся кінопоказ стрічки «Перехрестя Балу», створеної компанією «Фор-Пост» за підтримки Державного агентства з питань кіно.

Участь у заході взяли герої фільму, учасники тих подій Віталій Тининика «Тиник» та Юрій Красноармейский «Сепар», які поділилися спогадами про оборону плацдарму й про те, як доводилося виходити з оточення.

Також на зустрічі були дружини і діти загиблих українських захисників, зокрема дружина капітана Ільгара Багірова, на честь якого блокпост дістав назву «Балу».

Генеральний продюсер Міжнародного продюсерського центру «Фор-Пост» Олександр Дріз представив документальний фільм «Перехрестя Балу».

-Мені дуже приємно ще раз презентувати стрічки компанії «Фор-Пост» у цій залі, яка дуже дотична до тематики цих фільмів. «Перехрестя Балу» створений ще у 2017 році й ми відтворили ті всі страшні події, які відбувалися у лютому 2015-го на перехресті «Балу», названому на честь Ільгара Багірова, який героїчно загинув на цьому блокпосту, – зазначив Олександр Дріз.

…Лютий 2015-го, стратегічний шматок асфальту на перехресті доріг Дебальцеве – Фащівка – Чорнухине – Нікішине. Поряд із бійцями 128-ї гірсько-піхотної бригади безперервні атаки противника відбивають четверо мобілізованих прикордонників. За два тижні бетонні блоки й мішки з піском перетворилися на мотлох. Серед згарища бійці й надалі утримують позиції. Не припиняються мінометні обстріли, під прикриттям танків і артилерії перехрестя намагаються штурмувати окупанти.

Тут, на блокпосту «Балу», відбувається зіткнення світоглядів, цивілізацій, людських характерів. Люди різних мирних професій мають швидко опанувати військове мистецтво. Зграї круків над «зеленкою» нагадують: на недбалих чекає смерть. Як вижити й не збожеволіти на цьому перехресті – перехресті Балу?

4
1

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook