ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У 2020-му до Болгарії на реабілітацію відправлять близько 300 ветеранів війни

3 Лютого 2020, 18:00
У 2020-му до Болгарії на реабілітацію відправлять близько 300 ветеранів війни

Відповідно до Угоди між Міністерством соціальної політики України та Міністерством оборони Республіки Болгарія розпочато і виконується Проєкт медичної реабілітації українських ветеранів у Болгарії. На лікування відправлятимуть поранених українських військовиків (які проходять військову службу та звільнених у запас/відставку) і цивільного персоналу сектору безпеки та оборони. Упродовж дії Угоди заплановано здійснити реабілітацію близько 300 осіб.

Реабілітація у форматі двотижневої фізіотерапії триватиме в лікарні «Калероя» у м. Хісаря. Витрати, пов’язані з проходженням процедур і розміщенням осіб у клініці, забезпечуватиме болгарська сторона, а міжнародне й місцеве транспортування, медичне страхування й харчуванням на цей період забезпечить Трастовий фонд НАТО в Україні у сфері медичної реабілітації.

Показаннями для фізіотерапії в «Калероя» є ушкодження опорно-рухового апарату, травми периферичної нервової системи верхніх і нижніх кінцівок.

Не відправлятимуть на реабілітацію осіб, у яких є гострі хронічні захворювання чи захворювання у стані загострення, хвороби з ускладненнями, які потребують подальшого спостереження та лікування. У цей перелік входять ускладнення, що вимагають додаткових операцій, епілептичні симптоми, патології серцевої й центральної нервової системи, стани фебрильної інтоксикації, алергія на медикаменти, нездатність до самообслуговування, реактивний психоз, виявлені пухлинні процеси та інсулінозалежний цукровий діабет.

Міністерство у справах ветеранів і тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України координує питання збору документів для подальшого направлення списків кандидатів болгарській стороні. Відбір кандидатів для проходження медичної реабілітації здійснює виключно болгарська сторона.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Спорт