ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тренінг для армійських керівників: як стати лідером і менеджером у війську

6 Лютого 2020
Тренінг для армійських керівників: як стати лідером і менеджером у війську

Упродовж 3-6 лютого у стінах Командування Сухопутних військ ЗСУ проходив тренінг «Менеджмент та Лідерство» для офіцерів командного й начальницького складу. Курс провів Центр лідерства Українського католицького університету Львівської бізнес-школи за організаційно-матеріальної підтримки фонду «Повернись Живим».

Навчання з офіцерами відбувалося з використанням прогресивних тренінгових тактик, що давали розуміння, яким має бути сучасний ефективний керівник і чим відрізняється пряме командування від менеджменту й лідерства.

— За допомогою таких курсів маємо змогу систематизувати знання й вміння керівників, адже цивільні тренери-викладачі розкривають суть процесів, що стосуються військових, трохи під іншим кутом. Було б добре проводити такі лекції регулярно для різних рівнів військової аудиторії, — ділиться враженнями учасник тренінгу полковник Сергій Нагорний.

Виконавчий директор Центру лідерства УКУ, бізнес-консультант і лектор тренінгу Андрій Рождественський зазначає, що лідерство — це прийняття рішення зараз, конкретно в цій ситуації, тобто не позиція, а активна дія. І саме розвиток таких здібностей є основним завданням цього тренінгу.

— Офіцери реагують дуже позитивно на ті зміни, що відбуваються. Є різні учасники, зокрема бригади, з якими проводимо навчання. Більшість військових готові до партнерства, але потрібно, щоб система дала їм таку можливість. Під час підготовки використовуємо сучасну модель, розроблену колегами-канадцями у 2009 році. Також беремо концепти НАТО і дивимося, як вони працюють у нашій реальності. Програма «Лідерство як менеджмент у військовому підрозділі» — результат дворічного дослідження та наукової діяльності, — розповів Андрій Рождественський.

Перші тренінги з лідерства для військовиків розпочалися торік. Їхні програми розробив фонд «Повернись живим» спільно з Українським католицьким університетом. Наразі вже проведено вісім таких тренінгів у бригадах ЗСУ. Також у межах проєкту фонд провів 100-годинну навчальну програму для 30 керівників Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України.

— У підготовці кожного тренінгу вивчали проєктний і кризовий менеджмент, управління персоналом, управління ризиками, транскультурний менеджмент. Кінцевою метою навчань є розвиток офіцерів на всіх ланках військового управління й передавання набутих знань у вигляді готових програм до військових вишів. І, звісно, формування бажання та мотивації у військових до продовження служби в армії, — зазначила керівниця військового відділу фонду «Повернись живим» Наталія Калмикова.

Варто зазначити, що у березні 2020-го фонд «Повернись живим» спільно з Генеральним штабом ЗСУ планує завершити звіт про мотивацію військовиків до продовження військової служби за контрактом, аби зробити армію конкурентоздатною на ринку праці.

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини, Події