Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Стало відомо, коли вийдуть у море повернуті Росією українські кораблі

11 Лютого 2020
Стало відомо, коли вийдуть у море повернуті Росією українські кораблі

До початку літа 2020 року повернуті Росією українські катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир «Яни Капу» знову вийдуть у море в складі Військово-Морських Сил України. Про це в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода повідомив адмірал Ігор Воронченко, Командувач Військово-Морських Сил України.

«Наразі оформлені всі документи на постановку їх у ремонт. Ми склали перелік майна, яке було викрадене та зняте, передали його слідчим органам. Була балістична експертиза щодо обстрілу «Бердянська». Росіяни навіть не прибрали осколки снарядів. Нині очікуємо на приїзд адвокатів, які представляють Україну в міжнародних судах. Буде ще один огляд катерів і буксира «Яни Капу», а наприкінці наступного тижня катери «Бердянськ» і «Нікополь», а також буксир підуть на плановий ремонт», — повідомив адмірал Ігор Воронченко.

20 листопада 2019 року захоплені біля берегів анексованого Криму за рік до того українські кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу» повернулися в порт Очакова (Миколаївська область). Кількома місяцями раніше Росія звільнила з полону їхні екіпажі — 24 українські військові моряки повернулися додому в рамках двостороннього обміну утримуваними, а не за рішенням Міжнародного трибуналу з морського права.

Стежте за нами в Instagram
Новини