ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Цього дня народився Олег Антонов: що варто знати про відомого українського авіаконструктора

7 Лютого 2020, 14:20

Невичерпний творчий потенціал, різноплановість інтересів, прагнення краси — все це можна сказати про всесвітньо відомого авіаконструктора. Своє життя Олег Костянтинович Антонов присвятив авіабудуванню: створив 22 типи літаків, 52 види планерів, заснував школу конструювання. Крім того, він був усебічно обдарованою людиною.

АрміяInform підготувала для вас найцікавіші факти про життя та діяльність авіаконструктора.

★Народився Олег Антонов у родині інженера-будівельника. З юних років захоплювався авіабудуванням, відвідував шкільний гурток любителів авіації. Починав з конструювання планерів. Перший його планер «Голуб», зроблений з фанери й водопровідних труб 1924 року, відзначено грамотою за оригінальну й гарну конструкцію. Це мотивувало хлопця й далі будувати літальні апарати.

★Антонов не тільки створював авіаційну техніку, а й брав участь в її випробуваннях. Після аварії Ан-10 він став приділяти більше уваги проблемі втомної міцності літаків.

★Після катастрофи Ан-10 під Харковом в березні 1972 року Антонов зарікся будувати пасажирські літаки. «Більше не будуватиму. Не переживу одночасну смерть багатьох людей. Після аварії з «десяткою» я неодноразово прокидався вночі в холодному поту», — говорив він. Авіаконструктор важко пережив те, що трапилося, проте не припинив вдосконалювати літаки для мирного неба.

★Олег Антонов відомий не тільки кресленнями авіаконструкцій, а й живописом. За своє життя написав близько 40 картин. «Сам я полюбив малювання з дитинства. Почалося з того, що мені подарували коробку кольорових олівців. Пам’ятаю, перше, що я намалював, був гарний захід сонця», — розповідав він. За його словами, вміння малювати — важлива професійна навичка досвідченого конструктора.

★Також Антонов — автор кількох книг: «На крилах з дерева і полотна», «Десять разів спочатку», «Для всіх і для себе», численних статей, лекцій і виступів.

★У 1997 Національна академія наук України заснувала премію НАН України імені Олега Костянтиновича Антонова, яку вручають відділенням механіки НАН України за видатні досягнення в галузі технічної механіки та літакобудування.

★У 1999 році в Міжнародний аерокосмічний зал слави аерокосмічного музею (Сан-Дієго, штат Каліфорнія, США) внесли ім’я Олега Антонова за видатні досягнення в створенні літаків.

★Авіаконструктор був тричі у шлюбі, мав чотирьох дітей. Коли народилася молодша донька, Олегові Костянтиновичу було за 60. Вів активний спосіб життя, завжди робив зарядку, влітку грав у теніс, узимку катався на лижах.

★У роки Другої світової війни широко застосовували планери Олега Антонова. Як зазначають дослідники, більш як 600 транспортно-десантних планерів А-7 регулярно доставляли солдатів, техніку, бойове спорядження на різних ділянках фронту, їх використовували для допомоги партизанам.

★Олега Костянтиновича нагороджено медаллю «Партизану Вітчизняної війни» першого ступеня.

★До безмоторних апаратів Олег Антонов зберіг прихильність на все життя. Завдяки їм, за словами Бориса Патона, «він став великим конструктором великої авіації». Антонов будував планери й дельтаплани майже до кінця свого життя. Однак головною його справою стали літаки. Ан-125 «Мрія» — найбільший літак у світі, який є лише в одному екземплярі. Перший «Руслан», що здійснив політ у 1982 році, а всього у світі є 55 таких літаків.

7
1

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки: