ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Щоб не стати «вічним капітаном»

6 Лютого 2020, 11:56
Щоб не стати «вічним капітаном»

На базі Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного відбулась узгоджувальна нарада з проведення пілотного проєкту Курсів капітанів (L-1C) у 2020 році.

Не закінчиш курс – не отримаєш роту

У заході взяли участь представники оборонного відомства, Генерального штабу ЗС України, командування Сухопутних військ, вищих військових навчальних закладів, а також іноземні партнери зі США, Канади та Литви. Зокрема до обговорення долучилися групи радників з питань доктрини та освіти (DEAG) Міноборони США та Об’єднаної оперативно-тактичної групи Збройних сил Канади в Україні, радник НАТО з питань розвитку професійного сержантського корпусу при Міністерстві оборони України, а також іноземні радники при академії.

Примітно, що цю нараду ініціював начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України.

Варто зазначити, що перші Курси капітанів проведено на базі Національної академії торік. Участь у них взяли 15 молодших офіцерів. А потрапити на курс могли лише найкращі військові, які пройшли відповідний відбір у частинах і взяли участь у конкурсі після прибуття до вишу.

Підготовка тривала три місяці і передбачала модулі: «Бойове застосування роти та управління діями роти під час загальновійськового бою», «Робота штабу батальйону щодо планування та ведення бойових дій за процедурами «Military Decision Making Process» (за термінологією НАТО — 7-кроковий процес ухвалення військових рішень), «Лідерство та повсякденна діяльність». Слухачам курсів було надано всі необхідні знання і навички, щоб вони могли успішно виконувати обов’язки командира роти.

– Цей пілотний проєкт дуже вдалий. Ми хочемо його наростити, покращити, зробити насиченішим і цікавішим. Саме тому і зібралися, щоб обговорити подальші перспективи його розвитку, – зауважив заступник начальника відділу супроводження підготовки у ВВНЗ (ВНП ВНЗ) управління підготовки персоналу Головного управління підготовки ЗС України полковник Андрій Бестюк. – Яка роль і місце цих курсів у загальній системі курсової підготовки і просування кар’єрними сходами молодих офіцерів? Не закінчивши цього курсу, не отримаєш роту і не станеш капітаном. Або будеш «вічним капітаном», якщо встиг отримати це звання без курсів. Ми хочемо зробити  курс обов’язковим, і наразі триває робота над змінами деяких наказів, щоб саме він був вписаний у відповідний каталог. Також ми б хотіли охопити ним максимальну кількість спеціальностей.

Як удосконалюватиметься проєкт

Учасники наради обговорили погляди щодо запровадження фахового курсу професійної підготовки як складової Лідерських курсів тактичного рівня, а також його роль у системі фахового кар’єрного зростання офіцерів.

Науково-педагогічні працівники Національної академії провели докладний аналіз пілотних Курсів та надали рекомендації щодо їх подальшого проведення. Учасники заходу обговорили проблемні питання, які можуть виникнути під час розгортання фахового курсу професійної підготовки в інших військових вишах.

За підсумками наради напрацюють пропозиції, які ляжуть на стіл начальника Генерального штабу. Серед основних, зокрема: запровадження такого курсу не тільки для офіцерів механізованих і танкових військ, а й для артилеристів та логістів; збільшення практичної складової навчання і започаткування дистанційного навчання.

Слід зауважити, що подібна система кар’єрного зростання діє в країнах- членах НАТО. Про неї докладно розповіли представники США та Канади. У Збройних Силах України вона лише опробовується. Пілотний  проєкт – це перша ластівка. Молоді офіцери, які хочуть підійматися кар’єрними сходами,  повинні розуміти, що на них чекатимуть такі зміни й щодо професійної підготовки. До речі, обов’язкова вимога для ротних недалекого майбутнього – знання англійської мови.

6
2

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Вишкіл, Новини