ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Російські диверсанти готуються перебити трансатлантичні кабелі

17 Лютого 2020
Російські диверсанти готуються перебити трансатлантичні кабелі

 

Військові розвідники РФ працюють біля берегів Ірландії для визначення точного розташування трансатлантичних кабелів зв’язку. Як повідомляє «Таймс», ірландська поліція та збройні сили занепокоєні інформацією про диверсантів Головного управління (раніше ГРУ) генштабу ЗС РФ, які можуть виявити слабкі місця кабелів, що з’єднують Європу й Америку, і перебити їх у разі конфлікту.

Настороженість Ірландії викликана тим, що підводна частина трансатлантичних цифрових магістралей починається саме на її території. Ще одним приводом для занепокоєння «Таймс» називає посилення активності російської розвідки в порту Дубліна.

Джерела видання в ірландських спецслужбах допускають, що військова розвідка РФ вивчає інфраструктуру стратегічного об’єкта з метою використання їхньої країни як бази для розвідувальної роботи через недостатню розвиненість контррозвідувальних відомств Ірландії.

*****

Нагадаємо, що восени 2019 року відразу кілька очільників послідовно називали Росію реальною загрозою для країн НАТО. За словами міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса, «Росія крок за кроком, міліметр за міліметром тестує нашу рішучість». Торік у листопаді він заявив про необхідність посилити взаємодію розвідувального альянсу «П’ять очей» (Five Eyes) — співпрацю спецслужб США, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії та Канади.

*****

Раніше в лютому на активність росіян в Атлантиці звернув увагу командувач 2-го флоту США віцеадмірал Ендрю Люїс. Він заявив, що Росія почала використовувати біля берегів Америки більш досконалі, тихі та озброєні підводні човни. На зборах Військово-морського інституту США та Центру стратегічних та міжнародних досліджень адмірал розповів, що росіяни постійно патрулюють Атлантичний океан, східне узбережжя якого перестало бути «тихою гаванню» для американських кораблів. Льюїс додав, що активність російських субмарин значно зросла за останні роки.

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України