Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Рішення НАТО про Програму розширених можливостей для України очікується в жовтні

14 Лютого 2020
Рішення НАТО про Програму розширених можливостей для України очікується в жовтні

Уже в жовтні цього року можуть ухвалити рішення щодо участі України у Програмі розширених можливостей НАТО (Enhanced Opportunity Partnership, ЕОР). Як повідомляла АрміяInform, за словами Міністра оборони України Андрія Загороднюка, наша країна відповідає критеріям для приєднання до програми ЕОР.

Крім того, як повідомив Міністр, більшість країн-членів НАТО вже висловилися на підтримку приєднання України до Програми. Проте, як передає його слова «Інтерфакс-Україна», ще є «деякі країни, які досі не визначилися». При цьому Андрій Загороднюк категорично відкинув наявність політичного контексту в такій позиції.

Нагадаємо, що 12-13 лютого в Брюсселі Міністр оборони України взяв участь у засіданні міністрів оборони країн-членів НАТО з країнами-партнерами — учасницями операції в Афганістані.

За словами Андрія Загороднюка, окремим питанням є Угорщина. «Щодо інших країн, то це питання в тому, що вони або ще визначаються взагалі, або говорять, що «ми дуже уважно стежимо за перебігом реформ і скажемо свою думку після того, як побачимо, як вони відбуваються». До жовтня ще є час — у жовтні буде рішення щодо ЕОР», — сказав Міністр оборони.

Як повідомляла раніше АрміяInform, Андрій Загороднюк протягом візиту до Бельгії провів двосторонні зустрічі колегами з Польщі, Латвії, Литви, Туреччини, Великої Британії, Канади, США, Грузії, Угорщини. Крім того, під головуванням Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга відбувся офіційний сніданок, на якому були присутні всі міністри.

— Всі вони чітко заявляють, що перебіг реформ перевершив їхні очікування, які були позитивними, але ми зробили ще більше, вони вражені тим, як усе в нас відбувається, — розповів Андрій Загороднюк.

Нагадаємо, що в січні з проханням розпочати офіційну процедуру розгляду заявки України на приєднання до Програми розширених можливостей НАТО до керівництва Альянсу звернувся віцепрем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України