ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Радбез ООН провела екстрене засідання через ескалацію в Сирії: підсумки

29 Лютого 2020
Радбез ООН провела екстрене засідання через ескалацію в Сирії: підсумки

Екстрене засідання Ради безпеки ООН щодо загострення конфлікту в Сирії та загибелі 33 турецьких військових в провінції Ідлібі відбулося у ніч на 29 лютого. Туреччина звинуватила Сирію та Росію в акті агресії, росіяни звично від усього відхрестилися. Інші члени Радбезу закликали до припинення вогню та висловили глибоке занепокоєння ситуацією.

Засідання Радбезу наживо транслювали на офіційному сайті Організації Об’єднаних Націй.

За словами в.о. голови Радбезу, Постійного представника Бельгії в ООН Марка Пекстена де Буйсверве, зустріч було скликано на запит США, Німеччини, Великобританії, Франції, Бельгії, Естонії та Домініканської республіки.

Постійний представник Туреччини в ООН Ферідун Сініроглу назвав сирійський авіаудар «войовничим актом агресії проти Туреччини».

«Туреччина не прагне війни, але без вагань застосує силу, коли і якщо її безпека опиниться під загрозою. Будь-яка провокація отримає відповідь усіма методами», – сказав Сініроглу.

Постійний представник США в ООН Келлі Крафт висловила Туреччині співчуття та запевнила у підтримці Вашингтоном Анкари. «Туреччина має нашу повну підтримку у самозахисті на невиправдані напади на турецький спостережний пункт», – запевнила Крафт.

Вона звернулась до Росії з вимогою негайно посадити усі літаки в Сирії та разом із сирійськими урядовими силами відійти за лінії розведення, погоджені під час зустрічі в Сочі.

«Припинити військовий наступ, а Росії згорнути підтримку сирійської влади», – з такою вимогою до режиму Асада звернувся постійний представник Німеччини в ООН Крістоф Хеусген та закликав Москву та Дамаск сповна дотримуватися своїх зобов’язань, відповідно до міжнародного права.

Дипломат висловив готовність працювати з Росією та Туреччиною для встановлення «гуманітарного перемир’я.

Як повідомляла АрміяInform: щонайменше 33 турецьких військових загинули в сирійській провінції Ідліб унаслідок авіаударів армії президента Сирії Башара Асада. Авіаудари сирійського режиму завдали Туреччині найбільших втрат упродовж одного дня з часу вторгнення турецьких сил до Сирії у 2016 році та ознаменували собою значне загострення конфлікту між Туреччиною та підтримуваними Москвою силами президента Сирії Башара аль-Асада.

 

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України