ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Питання щодо нових ділянок розведення сил на Донбасі потребує доопрацювання – ОБСЄ

27 Лютого 2020
Питання щодо нових ділянок розведення сил на Донбасі потребує доопрацювання – ОБСЄ

Тристороння контактна група з урегулювання ситуації на Донбасі багато часу приділила питанню про додаткові ділянки розведення сил і засобів, проте воно потребує доопрацювання. Про це після чергової зустрічі в рамках ТКГ у Мінську 26 лютого 2020 року заявила спецпредставник чинного голови ОБСЄ в Україні та в Тристоронній контактній групі посол Хайді Грау, повідомляється на сайті ОБСЄ.

«Припинення вогню є ключовим положенням Мінських угод. Тому події останніх днів не можуть не турбувати. Минулого тижня ми всі стали свідками сплеску порушень режиму припинення вогню у Луганській області, зокрема із застосуванням зброї, забороненої Мінськими угодами. Цивільне населення знову заплатило високу ціну. Це неприйнятно», – сказала Грау. Вона вкотре закликала сторони дотримуватися повного припинення вогню. Грау повідомила, що в робочій підгрупі з безпеки також обговорювалися питання, пов’язані з визначенням додаткових ділянок розведення сил і засобів.

«Сторони приділили багато часу і зусиль цьому питанню, проте воно ще потребує доопрацювання», – зазначила спецпредставник ОБСЄ.

За словами дипломата, під час зустрічі були порушені й питання протимінної діяльності – цього року через міни на Донбасі загинуло вже 8 осіб.

Ще одне питання гуманітарної робочої підгрупи ТКГ стосувалось обміну утримуваними особами, забезпечення ефективного пошуку зниклих безвісти і можливостей відкриття нових пунктів пропуску.

Водночас економічна робоча підгрупа приділила особливу увагу питанням виплати пенсій та водопостачання в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи відбудеться 11 березня.

Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Новини світу та України, ООС