ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Представники Сил Самооборони Японії навідали район операції Об’єднаних сил

7 Лютого 2020, 12:28
Представники Сил Самооборони Японії навідали район операції Об’єднаних сил

Район проведення операції Об’єднаних сил у районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання «Схід» відвідала делегація офіцерів Сил Самооборони Японії на чолі з генеральним директором Департаменту систем командування, управління, зв’язку, обміну інформацією та розвідки Командування Сухопутних військ генерал-майором Джиро Хірое.

Попри раптове значне погіршення погодних умов на Донеччині, група старших і вищих офіцерів японських Сил Самооборони прибула вертольотом до району проведення ООС, де її зустріли представники об’єднаного командного пункту ОС та командування ОТУ «Схід». Під час брифінгу командир угруповання ознайомив закордонних колег із безпековою ситуацією в районі відповідальності, розповів про чисельність та організаційну структуру російського окупаційного угруповання на цьому напрямку, а також тактику дій підрозділів окупаційних військ та заходи з протидії, що вживають українські війська.

Зокрема східні партнери були вражені вичерпністю даних української розвідки, адже їм продемонстрували не лише організаційно-штатну структуру російських військ на тимчасово окупованій території Донецької області й назвали їхню точну кількість, а й показали обличчя, військові звання, справжні прізвища та імена прикриття російських командирів окупаційних військових частин – від полку і до армійського корпусу включно.

– Іноді складність виникає лише з ідентифікацією командирів батальйонів, – зауважив командир угруповання. – І то, не через те, що ми їх не встановили, а лише тому, що ці представники окупаційних військ міняються на ротаційній основі, а імена прикриття й позивні, закріплені за цими посадами, лишаються незмінними.

Також український воєначальник розповів японським колегам про те, що, попри досягнуті домовленості, російські окупаційні війська продовжують порушувати режим припинення вогню. Так, упродовж останніх місяців значно активізувалась робота снайперських груп противника, в результаті вогню яких загинуло і було поранено чимало українських захисників та цивільних громадян. За останні три дні зафіксовано активізацію застосування противником протитанкових ракетних комплексів. Також останнім часом активніше окупаційні війська застосовують безпілотні літальні апарати, до того ж – виконуючи при цьому широкий спектр завдань. Це – і повітряне мінування, коли за допомогою БПЛА противник мінує місцевість російськими мінами ПОМ-2, і скидання на позиції наших військ запалювальних пристроїв та гранат для станкових гранатометів, ведення розвідки позицій сил ООС, і використання БПЛА як мін-пасток.

Генерал-майор Сил Самооборони Японії Джиро Хірое жваво цікавився нюансами роботи українських військових спеціалістів і тим, як вони відповідають на ті чи інші виклики з боку противника, як організовують протидію їм. Оскільки він та його підлеглі, які увійшли до складу делегації, є фахівцями з розвідки й радіоелектронної боротьби, вочевидь їх найбільше зацікавило саме питання застосування засобів РЕБ. Які можливості сучасних українських комплексів радіоелектронної боротьби, як їх застосовують на практиці в різних ситуаціях, чи наноситься вогневе ураження противнику в разі виявлення роботи і координат російських засобів РЕБ та радіотехнічної розвідки. Як саме відбувається придушення сигналів БПЛА противника тощо.

8
2

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, ООС