ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Польща купує у США 32 новітні винищувачі F-35

3 Лютого 2020
Польща купує у США 32 новітні винищувачі F-35

Польща і США підписали угоду про закупівлю 32 винищувачів п’ятої генерації F-35. Це один із найбільших контрактів у польській армії. Його загальна сума – $ 4,6 мільярда. Один винищувач F-35 коштуватиме Польщі 87 млн доларів. Про це повідомляє OnetPL.

«Це дуже важливий день для польської військової авіації, пілотів винищувачів, для безпеки Польщі й цієї частини Європи», – заявив президент Польщі Анджей Дуда на церемонії підписання у польському Дембліні, де розміщується навчальний центр Повітряних сил РП.

Він наголосив, що Польща є надійним партнером НАТО і серйозно ставиться до виконання 5-ї статті Вашингтонського договору про колективну оборону.

Зі свого боку прем’єр-міністр Моравецький наголосив, що завдяки купівлі цих літаків Польща «намагається позбутися довгої російської тіні, яка домінувала в цій частині Європи».

Угода передбачає навчання пілотів, постачання симуляторів та логістичну підтримку з боку Сполучених Штатів. Перші винищувачі F-35 надійдуть до Польщі у 2026 році, проте навчання пілотів почнеться вже у 2024 році, та проходитиме в США.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України