ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Підсумки армійського тижня: нова структура війська, активізація міжнародної співпраці та підготовка до контрнаступу

10 Лютого 2020, 19:16
Підсумки армійського тижня: нова структура війська, активізація міжнародної співпраці та підготовка до контрнаступу

АрміяІnform продовжує готувати огляд значущих новин, що стосуються українського війська. Минулий тиждень відзначився низкою важливих подій щодо перебігу реформи ЗСУ, активізацією Міністерства оборони України у сфері міжнародного оборонного співробітництва, а також посиленням підготовки окремих підрозділів.

АРМІЯ І РЕФОРМА

У Збройних Силах України завершився перший етап реформування: створено нові командування

За результатами були створені нові командування та призначені їх командувачі. Зокрема Командування Об’єднаних сил ЗСУ очолив тимчасовий виконувач обов’язків командувача генерал-лейтенант Сергій Наєв, Командування медичних сил ЗСУ — генерал-майор Ігор Хоменко, Командування сил підтримки ЗС України — полковник Микола Жирнов, Командування військ зв’язку та кібернетичної безпеки Збройних Сил України — генерал-майор Євген Степаненко.

Така перебудова структури війська спрямована на досягнення чіткого розмежування повноважень між усіма органами військового управління за принципами країн НАТО. За іншими напрямами наразі триває робота з удосконалення законодавства та нормативно-правової бази з питань безпеки і оборони для продовження трансформації національного війська.

Державне оборонне замовлення на 2020 рік пройшло додатковий аудит незалежної експертної комісії

Під час підготовки проєкту державного оборонного замовлення на 2020 рік Міноборони вперше застосувало підхід, який передбачає максимальний відхід від найменування конкретних виробників на користь специфікацій необхідного для армії обладнання чи озброєння.

Рішення щодо запровадження такого підходу ухвалено новою командою оборонного відомства ще торік, в умовах, коли проєкт ДОЗ на наступний рік фактично вже сформували. Враховуючи необхідність запобігання ризикам у формуванні держоборонзамовлення за старою системою, створено незалежну експертну комісію для аудиту всіх пропозицій, внесених до проєкту ДОЗ. Лише після такого «запобіжника» документ підписав міністр оборони і подав на розгляд Кабміну.

Уряд схвалив річну національну програму Україна – НАТО нової якості

Цьогорічна річна національна програма під егідою Комісії Україна-НАТО на 2020 рік має багато нововведень: ставить у центр уваги безпеку людини, містить механізм моніторингу виконання, вона збудована за принципами, структурою та змістом планів дій щодо членства в НАТО країн, які вступали в Альянс. Розробляли документ уперше за міжнародною методикою Results-Based Management (RBM, «Управління, орієнтоване на результат»). Саме таку методику використовують у підготовці аналогічних стратегічних документів у державах-членах НАТО, Світовому банку, ООН.

МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

Україна й Саудівська Аравія розширюють співпрацю в оборонній сфері

5 лютого під час зустрічі Міністра оборони України Андрія Загороднюка із заступником Міністра оборони Королівства Саудівська Аравія Мохаммедом Бін Абдуллою Аль-Аішем підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Королівства Саудівська Аравія про співробітництво в оборонній сфері. Вона передбачає нові можливості військово-технічного співробітництва й дозволяє розширити співпрацю між країнами в оборонній сфері за напрямками: оборонна промисловість, інформаційні технології, військова освіта та медицина.

Україна й Турецька Республіка обмінюватимуться інформацією щодо військово-морської обстановки в акваторії Чорного моря

3 лютого під час візиту в Україну президента Турецької Республіки Реджепа Таїпа Ердогана підписано Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво у сфері оборони. Це створює правові підстави для розширення українсько-турецького співробітництва в оборонній галузі. Зокрема, Україна розраховує на розвиток співпраці для підвищення безпеки в регіоні шляхом обміну інформацією про військово-морську обстановку в акваторії Чорного моря, а також на поліпшення спроможностей з протиповітряної оборони в межах спільної участі у Програмі НАТО (Air Situational Data Exchange) зі Збройними Силами Турецької Республіки.

ПІДГОТОВКА ЗСУ

Триває підготовка до Seа Breeze 2020: вперше у них візьмуть участь Сили самооборони Японії

Підготовка до подібних широкомасштабних навчань потребує значних зусиль як від української, так і від американської сторони. Seа Breeze 2020 перебувають на стадії планування, але вже можна сказати, що своєю багатофункціональністю й масштабністю навчання не поступляться торішнім. Вперше за всю історію у них візьмуть участь Сили самооборони Японії.

Серед сил та засобів, які представлятимуть Україну на міжнародному навчанні, – 20 одиниць корабельного складу ВМС ЗСУ, 7 одиниць Державної прикордонної служби України, підрозділи морської піхоти ВМС ЗС України, Сил спеціальних операцій, Національної гвардії та Повітряних Сил ЗСУ.

Нові сценарії: відтепер йдемо в рішучий контрнаступ

4 лютого на одному із загальновійськових полігонів відбулася завершальна фаза батальйонних тактичних навчань 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького. За основу легенди навчань військові взяли реальні ситуації, що постійно трапляються в районі бойових дій, проте, їх фінал був прописаний трохи інакше, ніж завжди: відбивши атаку противника, підрозділ переходить у рішучий контрнаступ, відкидаючи ворога з його попередніх позицій.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Публікації