ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Під кулями в режимі 24/7 медики рятують поранених бійців

10 Лютого 2020
Під кулями в режимі 24/7 медики рятують поранених бійців

На Луганщині військові медики розгорнули лікарсько-сестринську бригаду для евакуації поранених бійців і надання невідкладної меддопомоги. Тут постійно працюють лікар-хірург, анестезіолог, операційна сестра й інші фахівці. А доставляють поранених, зокрема і важких, з поля бою лікар, фельдшер та водій-санітар.

Алгоритм роботи евакуаційних бригад відпрацьований до автоматизму. Коли пораненого доставлено в евакуаційне авто, медики проводять реанімаційні заходи. Зокрема визначають характер поранень, стабілізують його стан, зупиняють кровотечу, за потреби ставлять внутрішньовенні крапельниці.

– Працюємо в режимі 24/7 і завжди напоготові, – розповів старший лікарсько-сестринської бригади військовослужбовець Дмитро.

Медики під час транспортування поранених неодноразово потрапляли під обстріли, що вкотре доводить, на яку підлість здатний окупант.

– Під час евакуації поранених проводимо стабілізацію за трьома функціями – дихання, кровообіг і свідомість. Кожен із нас – професіонал. Фельдшер – це мої «другі руки», а водій-санітар обізнаний у багатьох медичних питаннях. Вони будь-коли можуть мене замінити, – зазначив ординатор евакуаційного відділення Віталій. Активна фаза нашої роботи триває з 8-ї вечора до 3-ї ночі. Майже кожний рейс у темну пору доби пересуваємося без світла або з невеличкою лазерною підсвіткою.

Як правило, медики прибувають на місце евакуації досить швидко – за 3-6 хвилин. Та інколи виникають проблеми, коли пораненого важко витягнути з-під обстрілу.

Їхній евакомобіль укомплектований на базі американського «Хаммера», хоча є бригади, що працюють на «Богданах». Основна медична апаратура – це інгалятори, кисневе обладнання, штучна вентиляція, вакуумні відсмоктувачі, які використовують під час поранення голови. Майже все обладнання працює у автоматичному режимі, постійно заряджене й готове до роботи. Також медики мають у розпорядженні два рюкзаки з медпрепаратами та інструментом для надання першої медичної допомоги.

На кожній ділянці фронту працюють по три такі медичні евакуаційні бригади, готові будь-коли виїхати і рятувати наших поранених воїнів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Публікації