ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #ВТРАТИ ВОРОГА #LIFESTORY #ГУР ПЕРЕХОПЛЕННЯ

Оперативна сумісність логістичного забезпечення НАТО на прикладі ЗС Польщі

Публікації
Прочитаєте за: 4 хв. 27 Лютого 2020, 16:56

Нещодавно делегація ЗС України на чолі з командувачем Сил логістики ЗСУ генерал-лейтенантом Олегом Вишнівським здійснила візит до Республіки Польща, у рамках якого мала змогу ознайомитися із тонкощами побудови системи логістичного забезпечення збройних сил Польщі відповідно до стандартів Північноатлантичного Альянсу.

Про подробиці двосторонніх зустрічей з польськими колегами, питання, які на них порушувалися, перспективи подальшої співпраці та обміну досвідом наша сьогоднішня розмова з представником українського логістичного десанту заступником начальника штабу Командування Сил логістики ЗС України полковником Петром Лисицею.

— Петре Олександровичу, яким був формат офіційних зустрічей у Польщі?

Офіційні зустрічі проводились у форматі брифінгів, які супроводжувались презентаційним матеріалом, наприкінці кожного виступу відбувалася конструктивна дискусія з приводу почутого. Під час відвідин Польщі українська делегація ознайомилася з тим, як працюють Інспекторат підтримки Збройних Сил Республіки Польща — аналог українського Командування Сил логістики ЗС України, логістичний навчальний центр, 1-ша регіональна база логістики та 1-ша бригада логістики ЗС Польщі. Хочу принагідно наголосити, що польською стороною дуже оперативно надавалися інформаційні матеріали стосовно уточнювальних питань, що виникали в української делегації протягом візиту.

— Які саме питання обговорювалися в рамках візиту?

— Найбільше нас цікавили особливості організації польської системи логістичного забезпечення збройних сил, а саме: структура, функції й завдання підрозділів J-4 органів управління стратегічного, оперативного рівнів та Інспекторату підтримки ЗС Польщі. Крім того, було приділено час вивченню аспектів функціонування логістики тактичного рівня, зокрема на прикладі роботи регіональної бази логістики та логістичної бригади. Як з’ясувалося, у Польщі є спеціальний логістичний навчальний центр із підготовки фахівців-логістів тактичної ланки.

— Чи вдалося досягти під час перемовин конкретних домовленостей?

— План візиту апріорі не передбачав досягнення таких домовленостей з польськими військовими посадовцями. Втім ми дійшли спільного розуміння доцільності продовження обопільної співпраці із ЗС Польщі з метою набуття оперативної взаємосумісності з державами-членами НАТО у сфері організації логістичного забезпечення.

— У кожної держави-члена НАТО власне бачення функціонування системи логістичного забезпечення. Модель логістичного забезпечення, започаткована у Польщі, має свої особливості. Що ЗС України варто було перейняти, а від чого відмовитися?

— Вивчаючи досвід функціонування системи логістичного забезпечення держав-членів НАТО, дійсно складно знайти дві ідентичні моделі побудови системи логістичного забезпечення збройних сил. Передусім це пов’язано з тим, що кожна держава конструювала зазначену систему, беручи до уваги кілька чинників: географічне положення, чисельність збройних сил, обсяги фінансування тощо. Крім того, слід зазначити, що у переважній більшості держав-членів НАТО  (зокрема і Республіці Польща) система логістичного забезпечення постійно вдосконалюється і ще не є остаточно завершеною, попри те, що цей процес триває вже протягом останніх 15-20 років.

Серед позитивних інноваційних досягнень польських збройних сил, які необхідно врахувати нам під час подальшого створення та вдосконалення вітчизняної системи логістичного забезпечення, варто виокремити:

  • створення у Польщі Центру підготовки фахівців логістичного забезпечення, підпорядкованого безпосередньо начальнику Інспекторату підтримки, оскільки трансформація системи об’єднаного керівництва передбачає, що кожен начальник несе відповідальність за генерування підпорядкованих йому військ (сил);
  • за весь спектр питань забезпечення польського війська відповідає Інспекторат підтримки, що позитивно впливає на ефективність його діяльності, оскільки всі важелі управління зосереджені, так би мовити, в одних руках.

— Чи висловлювали польські колеги нарікання з приводу нововведень у війську, пов’язаних із членством в Альянсі?

— Польські колеги цілком задоволені й підтримують нововведення, пов’язані з членством у НАТО, яке є гарантією потужної військової підтримки з боку партнерів та стабілізатором безпекової політики у регіоні.

— Україна — держава, яка фактично перебуває у перманентному стані війни, тому наш досвід бойових дій є неоціненним. Чим цікавилися польські колеги?

— Спілкуючись під час брифінгів та відвідування інфраструктурних об’єктів із польськими колегами, ми в ініціативному порядку надавали інформацію щодо бойового досвіду, набутого під час збройної агресії РФ на сході України. Зі свого боку польські військові посадовці цікавилися питанням логістичного забезпечення наших добровольчих батальйонів.

АрміяInform розпочала цикл матеріалів щодо досвіду країн НАТО, держав колишнього Варшавського блоку, які наразі є членами Північноатлантичного Альянсу, розбудови сучасної системи військової логістики. Перший матеріал циклу вийшов сьогодні: Логістичне планування НАТО та сучасні виклики

Читайте нас у Facebook
У Повітряних Силах ЗСУ висловили сподівання на Taurus

У Повітряних Силах ЗСУ висловили сподівання на Taurus

Речник Командування Повітряних Сил Збройних Сил України майор Ілля Євлаш висловив сподівання, що Україна таки отримає від партнерів крилаті ракети Taurus.

Авіація Сил оборони знищила 3 розвідувальні БПЛА ворога

Авіація Сил оборони знищила 3 розвідувальні БПЛА ворога

Протягом доби авіація Сил оборони завдала ударів по 11 районах зосередження особового складу противника.

Україна розпочала переговори про укладення безпекової угоди з Португалією

Україна розпочала переговори про укладення безпекової угоди з Португалією

Українська та португальська сторони розпочали роботу над проєктом двосторонньої безпекової угоди й узгодили графік подальших переговорів.

Українські морпіхи пробігли Лондонський марафон, щоб зібрати кошти на протезування

Українські морпіхи пробігли Лондонський марафон, щоб зібрати кошти на протезування

Українські морські піхотинці Олексій Руденко з Військової академії в Одесі та Георгій Рошка з 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірала Михайла Білинського виступили на Лондонському марафоні.

Кабмін запровадив видачу паспортів для чоловіків мобілізаційного віку лише в Україні

Кабмін запровадив видачу паспортів для чоловіків мобілізаційного віку лише в Україні

Кабінет Міністрів України запровадив видачу паспортів громадянина України або паспортів для виїзду за кордон для чоловіків віком від 18 до 60 років лише на території України.

Український боєць зумів збити з ПЗРК дві російські крилаті ракети

Український боєць зумів збити з ПЗРК дві російські крилаті ракети

Український військовослужбовець зумів збити з переносного зенітного ракетного комплексу дві російські крилаті ракети.

Захищаємо світ

00
00
00
ВАКАНСІЇ

Стрілець, помічник гранатометника

від 21000 до 21000 грн

Чернігів

Військова частина А7328

Водій-електрик, військовослужбовець

від 25000 до 125000 грн

Київ

Морська Піхота ЗСУ

Пиляр, військовослужбовець

від 20500 до 120500 грн

Київ

Військова частина А7039

Автомеханік

від 20000 до 120000 грн

Дніпро

233 окремий батальйон 128 ОБр Сил ТрО

Командир взводу, офіцер

від 20000 до 120000 грн

Дніпро, Дніпропетровська область

Водій – електрик – молодший спеціаліст, Водій

від 20000 до 50000 грн

Старокостянтинів, Хмельницька область