ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Офіс Генпрокурора продовжує збір доказів Дебальцівської трагедії

19 Лютого 2020
Офіс Генпрокурора продовжує збір доказів Дебальцівської трагедії

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора триває досудове розслідування трагедії біля м. Дебальцевого у січні-лютому 2015 року, про це повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора.

«Аналізуються телефонні переговори високопосадовців збройних сил РФ, учасників незаконних збройних формувань РФ, а також трафіки з’єднань операторів мобільного зв’язку. За їхніми результатами будуть призначені експертизи щодо ідентифікації причетних осіб за голосом, а також комплекс інших слідчих та процесуальних дій», – йдеться в повідомленні.

За версією слідства, фактором безпосереднього причинно-наслідкового зв’язку з понесеними втратами українських військових, озброєння і військової техніки під час бойових дій під Дебальцевим, є військова агресія збройних сил РФ. Вона полягала у обстрілах окремих районів Донецької області з території країни-агресора та подальшому прямому вторгненню на територію України, а також вчиненні військовими РФ воєнних злочинів.

«Під час бойових дій в районі Дебальцевого у період з 21 січня до 18 лютого 2015 року загинув 141 учасник АТО, 356 поранено, 150 взято в полон та 11 зникли безвісти», – зазначає пресслужба відомства.

За результатами досудового розслідування наразі вже повідомлено про підозру високопосадовцям збройних сил РФ за ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 2 ст. 437 (участь у веденні агресивної війни) КК України, які безпосередньо здійснювали керівництво та координацію бойових дій проти сил АТО у цей період.

Високопосадовців збройних сил РФ оголошено в розшук, судом надані дозволи на їхнє затримання.

Максимальна санкція за цими статтями – довічне позбавлення волі.

Читайте нас в Telegram
Актуально