ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

НАТО зменшить фінансування освітніх курсів на користь розвитку Міністерства у справах ветеранів

Прочитаєте за: 2 хв. 18 Лютого 2020, 20:04
SONY DSC

Військовослужбовці Самбірського гарнізону успішно завершили навчання в межах 350-годинного курсу «Менеджмент безпеки бізнесу». Впродовж двох з половиною місяців теоретичними та практичними знаннями зі слухачами ділилися викладачі Львівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом, громадської організації «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців», працівники Поліції охорони.

Фінансування освітньої програми, як і в минулі роки, було забезпечено коштом цивільного бюджету НАТО.

Під час урочистого зібрання з вітальним словом до випускників звернулася представник Офісу НАТО в Україні, виконавчий керівник програми НАТО-Україна Олександра Огороднікова. Вона подякувала слухачам за сумлінне ставлення до навчання й поінформувала про діяльність Офісу щодо верифікації успішності навчальних курсів.

— Ми вже почали аналіз результатів працевлаштування наших торішніх випускників. Загалом ці показники досить високі. Впродовж трьох місяців після завершення конкретного курсу близько третини навчальної групи знаходить гідне місце праці. Бажаю, аби у вашій групі цей показник став ще вищим, — наголосила пані Огороднікова.

Вона додала, що торік забезпечено перепідготовку близько 800 людей на 35 освітніх курсах у різних містах України. Крім того, проходили семінари з психологічної реабілітації для демобілізованих учасників ООС.

Знайомлячи учасників заходу з діяльністю Офісу НАТО в Україні, Олександра Огороднікова розповіла, що фінансування навчальних курсів дещо зменшиться. Це пов’язано з тим, що частину коштів скерують на підтримку проєктів, які працюватимуть на інституційний розвиток діяльності Міністерства у справах ветеранів.

Варто зазначити, що переорієнтація фінансової підтримки відбулася у зв’язку з розгортанням вітчизняної системи соціальної та професійної адаптації військовослужбовців. За прогнозами, процес реалізації певних її етапів відбудеться впродовж наступних 1,5-2 років.

На завершення заходу відбулася церемонія вручення випускникам курсу «Менеджмент безпеки бізнесу» дипломів державного зразка та міжнародних сертифікатів.

Випускників поінформовано про те, що за кілька місяців представники Офісу обов’язково поцікавляться у них про подальшу долю: чи знайшли місце праці, чи задоволені курсом, чи корисні здобуті знання.

За словами директора ГО «Західний регіональний центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців» Андрія Роя, за понад двадцять років діяльності фінансування курсів відбувалося як з державного бюджету, так і з бюджетів ОБСЄ та НАТО.

— Найбільш сталим партнером, який багато років підтримував нас, і, сподіваюся, підтримуватиме надалі, є Північноатлантичний альянс. Завдяки йому перепідготовку на цивільні спеціальності пройшли військові у Бродах, Володимирі-Волинському, Дрогобичі, Золочеві, Луцьку, Львові, Мукачеві, Рівному, Самборі, Стрию, Ужгороді, Червонограді, Чернівцях та Яворові. З 4 466 наших випускників майже половина (2204) здобула знання за сприяння НАТО, — зазначив Андрій Рой.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook