Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

НАТО: Партнерство заради миру може бути платформою для набуття членства

11 Лютого 2020

НАТО розглядає програму «Партнерство заради миру» (ПЗМ) як ефективний механізм співпраці з країнами, які не входять до цієї організації, однак вона також є платформою набуття повноправного членства в Альянсі, якщо країни-партнери мають таке бажання.

Про це під час церемонії з відзначення 25-ї річниці участі Австрії в програмі «Партнерство заради миру» заявив заступник Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане, повідомляє Укрінформ.

‒ Декларація про нейтралітет від 1955 року є центральною частиною австрійської ідентичності. Право народів та урядів вільних і демократичних держав вирішувати, які відносини будувати у сфері безпеки. НАТО твердо підтримує суверенне право держав обирати власний шлях. Програма ПЗМ надає платформу для поглиблення стосунків із партнерами, і є чітким шляхом до членства для тих країн, які його прагнуть, ‒ зауважив заступник генерального секретаря НАТО.

Він подякував Австрії за суттєвий внесок в операції НАТО, зокрема, у стабілізаційному контингенті НАТО KFOR у Косово, за зусилля з підтримки миру і стабільності в ширшому регіоні Західних Балкан та за участь Австрії в операції НАТО в Афганістані.

Україна є учасницею програми НАТО «Партнерство заради миру» з моменту її утворення у 1994 році. Вона першою з країн СНД приєдналася до цієї програми 4 лютого 1994 року.

9 липня 1997 року під час саміту НАТО в Мадриді була підписана «Хартія про особливе партнерство Україна ‒ НАТО», яка розширила формат двостороннього співробітництва за рахунок визначення політичних зобов’язань та окреслила напрямки та головні інструменти подальшого розвитку партнерства.

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України