ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Музейники планують відновити «Вервольф»

17 Лютого 2020
Музейники планують відновити «Вервольф»

Вінницькі музейники планують відтворити ставку Гітлера «Вервольф» до початку нового туристичного сезону. Зробити це планують за допомогою віртуальної та доповненої реальності, над якою вже працюють ІТ-шники, дизайнери та архітектори.

Директор Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму «Вервольф» Сергій Гареник повідомив, що планують віртуалізувати п’ять локацій, однак терміни закінчення реалізації проєкту наразі назвати важко. Він пояснив, що нині триває підготовка та редагування інформаційних текстів і фотоматеріалів,  а також технічна частина роботи. Найближчим часом запланована нарада зі спеціалістами ІТ-сфери, дизайнерами та архітекторами для обговорення деталей проєкту.

За словами Сергія Гареника, відвідувачі комплексу зможуть побачити картинки цілісного бункера на своїх гаджетах. Для цього необхідно буде лише навести свої смартфони чи планшети на залишки однієї з п’яти локацій, по краях яких встановлені реферні точки. Щоправда, попередньо на свій пристрій доведеться завантаживши спеціальний додаток.

– Новий екскурсійний маршрут завдовжки два кілометри. Він матиме цифрову й аналогові складові, буде обладнаний інформаційними стендами зі спеціальними QR-кодами, сканування яких відкриватиме відомості про якусь із частин «Вервольфа». Крім того, біля кожного стенду встановлять макети зруйнованих споруд, які колись були розташовані на цьому місці, – розповів директор комплексу. – Наразі розробка аналогової частини оформлення стенду вже завершується й навесні вона запрацює.

Нагадаємо, 3D-макет ставки «Вервольф» надрукували ще торік на замовлення Вінницького обласного краєзнавчого музею для Історико-меморіального комплексу пам’яті жертв нацизму. На його створення знадобилося більше як 5 місяців, адже до наших днів дійшли тільки окремі брили залізобетону, після того як нацисти підірвали «Вервольф». Креслень ставки теж не збереглося, тож відтворювали розташування споруд і об’єктів у макеті за допомогою фотографій та архівних документів. Окрім того, орієнтувалися на залишки фундаментів на руїнах.

На макеті розміром 2.5 на 1.2 метра все зображено досить детально: там є тридцять об’єктів і навіть 600 дерев. Макет території виготовлено в масштабі 1:500, а споруди – в удвічі більшому, аби їх можна було роздивитися. Зокрема, це будинок Гітлера, готель, будинок для генералів, казарми, два бункери, недобудований кінотеатр, басейн і капличка.

Історико-меморіальний комплекс пам’яті жертв нацизму «Вервольф» створений 15 липня 2011 року. Він розташований поблизу селища Стрижавка Вінницького району. Комплекс включає в себе два об’єкти: території колишньої ставки та братської могили військовополонених, які загинули під час будівництва.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Публікації