ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Москва розповіла свою версію про «перемогу» над Україною у Морському трибуналі ООН

24 Лютого 2020
Москва розповіла свою версію про «перемогу» над Україною у Морському трибуналі ООН

МЗС РФ задоволене рішенням Арбітражного трибуналу ООН з морського права. Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресслужбу кремлівського МЗС, воно вважає, що у своєму рішенні трибунал врахував ключовий аргумент Росії, відмовившись розглядати позов України в частині Чорного моря.

Як повідомлялося, Морський трибунал ООН частково підтримав Україну в позові проти РФ. Водночас українське МЗС наголошує на своїй перемозі у справі, російське МЗС вважає ключовими ті компоненти скарги, за якими суд відмовив Києву — щодо суверенітету України над прибережними водами Криму.

«Російська Федерація задоволена тим, що ухвалене рішення враховує наш ключовий аргумент. Очевидно, що цьому арбітражу для розгляду українських претензій спочатку треба було встановити, яка держава є прибережною відносно до Криму. Однак морський трибунал не має права визначати державну приналежність суші. Принципово важливо, що в цьому арбітри підтримали нас, причому одноголосно» — йдеться в заяві МЗС РФ.

Повний текст рішення трибуналу ще не опубліковано. Його передали сторонам процесу та, за процедурою, мають оприлюднити після узгодження з ними можливості публікації ймовірних конфіденційних моментів рішення.

Як повідомлялося, 21 лютого Арбітражний трибунал ООН з морського права виніс рішення щодо часткової прийнятності скарги України проти РФ щодо низки порушень нею конвенції ООН.

Україна наполягала, що дії РФ в Чорному, Азовському морях і в Керченській протоці після окупації та незаконної анексії Криму порушують Конвенцію ООН з морського права. Арбітражний трибунал в Гаазі підтвердив свою юрисдикцію розглядати позов України в частині Азовського моря і Керченської протоки. При цьому трибунал не розглядатиме претензії України, що стосуються її прав як прибережної держави у водах поблизу Криму. У МЗС України заявили: вважають успіхом це проміжне рішення. У відомстві пояснили: визнання трибуналом наявності спору щодо територіальної приналежності Криму жодним чином не означає визнання будь-яких змін такого статусу.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України