ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міноборони та НАТО шукають шляхи протидії саморобним вибуховим пристроям

14 Лютого 2020, 20:15
Міноборони та НАТО шукають шляхи протидії саморобним вибуховим пристроям

Захист військовослужбовців від саморобних вибухових пристроїв (СВП) був у фокусі уваги в Центрі розмінування ЗСУ. На Хмельниччині у Кам’янці-Подільському завершився тижневий тренінг із курсу «Організація пошуку саморобних вибухових пристроїв», проведений вітчизняним оборонним відомством спільно з Агенцією НАТО з підтримки та постачання. Лекторами виступали досвідчені британські інструктори.

Наразі внаслідок підриву на СВП загинули чи були поранені чимало українських захисників у Донецькій і Луганській областях, де тривають бойові дії. З 2014-го на Сході країни зафіксовано понад 300 інцидентів із застосуванням противником саморобних вибухових пристроїв, що здебільшого призвело до втрат серед особового складу та техніки. Як і протипіхотні міни, вони є зброєю не вибіркової дії й продовжують завдавати великої шкоди не тільки військовим, а й цивільному населенню.

За словами координатора тренінгу від Міноборони України полковника Сергія Зубаревського, від саморобних вибухових пристроїв важко захиститися, адже їх можна виготовити багатьма способами, використовуючи матеріали, які дозволяють уникнути виявлення пристроями.

– Маємо на меті досягти взаємосумісності сектору безпеки і оборони України з НАТО у питаннях знешкодження вибухонебезпечних предметів та саморобних вибухових пристроїв. Країни Альянсу досягли у цьому напрямку певних зрушень. Україна переймає північноатлантичний досвід протидії СВП, – зазначив полковник Сергій Зубаревський.

Слід зазначити, що в Україні ще немає керівного документа, який би визначав тактику дій і організацію пошуку саморобних вибухових пристроїв. Наразі передбачається розробка військового стандарту з протидії СВП. Цим займається Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міноборони.

Українські військові навчатимуться найкращих світових практик за напрямком протидії СВП, і якщо їх застосувати у військах і, зокрема, в районі проведення ООС, то це може значно знизити втрати серед особового складу. І надасть можливість застосовувати наші підрозділи у спільних операціях НАТО з підтримки миру. Тоді українські армійці діятимуть відповідно до північноатлантичних процедур.

10

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини