ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Катер «Бердянськ» був пробитий російським бронебійним снарядом – Україна в ОБСЄ

13 Лютого 2020
Катер «Бердянськ» був пробитий російським бронебійним снарядом – Україна в ОБСЄ

Катер «Бердянськ» у листопаді 2018 року був пробитий бронебійним снарядом, випущеним із російського вертольота Ка-52. Про це свідчать дані балістичної експертизи, й вчергове підтверджують агресивний характер нападу РФ на українські кораблі.  Про це заявив заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський під час засідання форуму ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки у Відні, повідомляє Укрінформ.

«Ми хотіли б звернути увагу делегацій на результати балістичної експертизи пошкоджень, завданих під час атаки на три українських кораблі та їхні екіпажі з боку Російської Федерації 25 листопада 2018 року. Ці кораблі було повернуто Росією до України в листопаді минулого року відповідно до обов’язкового наказу Міжнародного трибуналу з морського права. Пробоїна у бронекатері «Бердянськ» виникла в результаті прямого попадання бронебійним снарядом, випущеним з ударного вертольота Ка-52 ВМФ Росії», – заявив він.

Ігор Лоссовський наголосив, що ці докази «чітко підтверджують агресивний та незаконний характер дій, які Росія здійснила в Чорному морі в листопаді 2018 року».

Кораблі «Яни Капу» та «Нікополь» відправлені на завод для ремонту. «Українська делегація раніше вже надавала Форуму ОБСЄ з безпекового співробітництва детальну інформацію про серйозні пошкодження та факти мародерства, здійснені російською стороною на захоплених катерах», – додав Лоссовський.

Стежте за нами в Instagram
Новини