ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Філіппіни вирішили розірвати угоду з США про військові навчання

13 Лютого 2020, 15:03
Філіппіни вирішили розірвати угоду з США про військові навчання

Представники Філіппін 11 лютого поінформували США про намір припинити дію договору, який дозволяв американським військам проводити навчання на території країни. Як передає Deutsche Welle, за словами філіппінського міністра закордонних справ Теодоро Локсіна, відповідну ноту передано в посольство США в Манілі.

Припинити дію договору наказав президент Філіппін Родріго Дутерте, котрий попри історично тісні зв’язки філіппінських військових з американськими колегами часто критикував безпекову політику США, схвалюючи водночас дії КНР та Росії.

Минулого тижня Локсін під час парламентських слухань попереджав, що денонсація угоди з США завдасть шкоди безпеці Філіппін та сприятиме агресії в Південнокитайському морі, на практично всю акваторію якого претендує Китай.

Укладена 1999 року угода, яка дозволяла американським військовим брати участь у навчаннях на території Філіппін, втратить чинність через 180 днів після вручення ноти. Утім, у цей період обидві сторони ще можуть вирішити відновити дію угоди, повідомляє агенція AP із посиланням на філіппінських посадовців.

Фото: Dondi Tawatao/Getty Images

Читайте нас у Facebook
Мітки:
Новини світу та України