ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Доктор Борис» лікує зранені війною душі

6 Лютого 2020, 11:52
«Доктор Борис» лікує зранені війною душі

Запис на прийом до цього лікаря досить дорогий (близько 2000 грн за сеанс), і до того ж потрібно вичекати чималу чергу серед охочих отримати терапевтичний курс. Та для воїнів, які пройшли війну на сході України, бачили смерть та каліцтва побратимів, зазнали важких психологічних травм, цей фахівець робить стовідсоткову знижку і приймає пацієнтів у зручний для них час. Разом із чотирма колегами він завжди чекає на ветеранів та діючих військових ЗСУ в Трускавці, що на Львівщині, у приміщенні розважально-оздоровчого комплексу з дельфінами «Оскар». Так, не дивуйтесь. Адже тут і його дім, і робочий кабінет. Справа в тому, що лікар на ім’я Борис – чорноморський дельфін!

Дельфінотерапія – всесвітньо відомий спосіб реабілітації людей від численних психологічних розладів і захворювань мозку. Докладно не вивчений наукою механізм дає майже стовідсотково позитивний результат. І хоч під час сеансу ми не почуємо жодного слова від «лікаря», більшість переживань і тривоги зникнуть, немов розчинені якимось добрим чаклунством.

‒ Програму реабілітації воїнів АТО, а тепер ООС, наш заклад розпочав від початку існування, тобто з 2015 року, ‒ розповіла керівник відділу дельфінотерапії Вероніка Петрова. – Кілька разів на тиждень збираємо групи по чотири-п’ять осіб і проводимо такий курс лікування.

Стати пацієнтом таких незвичних лікарів можна кількома шляхами. Один із них – звернутись через організацію підтримки воїнів АТО у вашому місті. Окрім цього, дельфінарій «Оскар» підписав угоду з Центром медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький» Міноборони, пацієнти якого також можуть пройти курс реабілітації.

Однак слід пам’ятати, що дельфіни надзвичайно розумні й розвинені тварини. У багатьох країнах їх законодавчо визнано особистостями. І злочини проти них караються так само, як і проти людини. Ніхто й ніколи не зможе змусити дельфіна лікувати вас. Це його вибір і воля. За словами тренерів, дельфіни можуть відмовитись від спілкування з тим, хто має багато агресії як проти них, так і проти інших. До того ж це можна навіть не показувати якимось діями. Дельфіни розуміють нас краще. Проте, якщо ви справді потребуєте допомоги, то вони припливуть до вас навіть без допомоги тренерів.

‒ Часто буває так, що навіть кілька дельфінів оточують нашого бійця, «танцюють» з ним чи граються, ‒ розповідає керівник відділу дельфінотерапії. – Потім виявляється, що саме ця людина пережила важкий бій чи втрату…

Як правило, після такого спілкування з дельфінами відвідувачі кажуть, що стали почуватися краще.

Працівники й «лікарі» Трускавецького дельфінарію «Оскар» завжди чекають на ветеранів і військових, які пройшли АТО/ООС.

‒ Головне – не бути байдужим до себе, ‒ наголосила керівник відділу дельфінотерапії Вероніка Петрова. – А ми завжди радо зустрінемо всіх наших захисників.

13

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Реабілітація, Спорт