ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для розв’язання житлового питання у війську за п’ятирічку треба щороку отримувати близько мільйона квадратних метрів

28 Лютого 2020
Для розв’язання житлового питання у війську за п’ятирічку треба щороку отримувати близько мільйона квадратних метрів

Заступник Міністра оборони України Олексій Марценюк зранку 28 лютого був гостем радіопередачі «Мілітарі-навігатор» на Армія FM. З ведучою Іриною Зінчук говорили про найгострішу соціальну проблему в Збройних Силах — житлову.

— Черга у 48 тисяч безквартирних виникла через низку причин, які накопичувались роками, — зазначив Олексій Еразмович. — Насамперед через те, що виділялося недостатньо коштів для реалізації програми забезпечення житлом військових. До того ж принцип розподілення був далекий від досконалого та справедливого. Є непоодинокі факти, коли генерали чи офіцери на високих посадах отримували дві, а то й три квартири. Безсистемність та корупція призвели до того, що квартирна черга виросла. Останні п’ять років нібито й виділяли близько тисячі квартир, проте черга не зменшувалася.

Яку ж «формулу успіху» винайшли в оборонному відомстві, аби корінним чином змінити ситуацію на краще в питанні забезпечення житлом? За словами Олексія Марценюка, найперше, що зробили в Міноборони, це взялися за докладне вивчення проблеми. А саме — дослідження попиту військових на житло. Наступним кроком стало вивчення шляхів, яким чином цей попит забезпечити: будувати, купувати чи запровадити пільгове кредитування.

— Вивчення цієї болючої проблеми в комплексі дало змогу окреслити амбітний план — позбутися за п’ять років довжелезної квартирної черги, — зазначив Олексій Марценюк. — Наразі ми повинні чітко зафіксувати показник потреби житла, аби перейти на нові форми квартирного забезпечення. Зокрема багато проблем вирішить штатно-посадове житло — це, так би мовити, безкоштовна оренда.

Олексій Еразмович розповів, що цього року на житлове питання виділено з оборонного бюджету 1 мільярд 200 мільйонів гривень. З них 90 мільйонів підуть на доплату за квартири, куплені торік. Решту розподілять за конкретними програмами: завершення будівництва гуртожитків сімейного типу, довгобуди в Михайлівці-Рубежівці, Одесі, закупівлі квартир.

— Є ще один механізм — інвестбудівництво, — зауважив заступник міністра. — У нас чимало військових містечок, які пустують і розташовані у привабливих регіонах. Можемо надати їх під будівництво інвесторам. Але тут є ризики корупції, бо не завжди чітко визначено відсоток квартир, які відходять оборонному відомству.

Інвестиційне будівництво — це, за словами Олексія Еразмовича, цікавий напрямок, але потрібно дуже прискіпливо та обережно підходити до укладання угод. Використовуючи надлишкове майно, ми можемо кардинально зрушити житлову проблему. А для виконання програми закриття черги безквартирних оборонному відомству слід щороку мати близько мільйона квадратних метрів житлоплощі.

— Цей шлях непростий, але наш підхід буде принципово інший, – наголосив Олексій Марценюк. — Уже впроваджують конкретні дії й заходи, опрацьовують методики, які кардинально змінять ситуацію.

Під час радіоефіру Олексій Еразмович відповів на численні запитання радіослухачів.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Соціальний захист