ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Десантники успішно «захопили» населений пункт

6 Лютого 2020, 17:39
Десантники успішно «захопили» населений пункт

Як повідомляла АрміяInform, навчальний комплекс на Львівщині, де українських військових навчатимуть ведення бою в місті, у мінімальному обсязі вже збудований. Торік на розширення його функціонування витратили 28 мільйонів, а цього року на завершення розвитку заплановано 72 мільйони гривень. Також є рішення начальника Генерального штабу ЗСУ, щоб кожна бригада, яка прибуває на відновлення боєздатності, після проведення бригадних чи командно-штабних навчань ще два тижні проходила підготовку за цією програмою.

Акцент – на швидкісній стрільбі

Та вже і сьогодні навчальний комплекс «Бій в населеному пункті» не простоює. Тут регулярно займаються військовослужбовці, які прибувають на полігон для вдосконалення майстерності. В ці дні тут інтенсивно тренуються військові десантно-штурмового батальйону 80-ї одшбр, який проходить польовий вишкіл у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки.

Як розповів командир роти старший лейтенант Денис Яценко, війна на Cході України показала, що бій у місті – це надзвичайно актуальна тема.

– У 2014-2015 роках саме через недостатню навченість особового складу у веденні бою в урбанізованій місцевості багато підрозділів зазнавали суттєвих втрат під час штурму і закріплення в тому чи іншому населеному пункті. Відповідно, зроблені висновки і внесені корективи в програму бойової підготовки. Тож під час польового вишколу мої підлеглі через день і щонайменше три години тренуються у навчальному комплексі, – розповів офіцер.

Окрім цієї складової тактичної підготовки, «марунові берети» проводять заняття з медичної, інженерної, вогневої підготовок. І акцент – на швидкісній стрільбі. Адже успіх штурмової групи залежить саме від точного і швидкого ураження цілей та придушення противника вогневими засобами.

Без мови жестів місто не поштурмуєш

– Під час відпрацювання «Бою в населеному пункті» ми не тільки вчимося захоплювати будівлі, а передусім непомітно підходити до них, тримати оборону на 360 градусів, спілкуватися між собою мовою жестів. Ці заняття насамперед розвивають злагодженість штурмових груп, – поділився враженнями старшина Сергій Гуцул.

За словами заступника командира 80-ї окремої десантно-штурмової бригади підполковника Олега Баляса, з початком нового навчального року розпочався етап індивідуальної підготовки. Триває польовий вихід підрозділів 1-го десантно-штурмового батальйону і бригадної артилерійської групи. Проводять і показові заняття з командирами підрозділів з порядку організації занять з вогневої, тактичної підготовки і вправ водіння.

– Безумовно, десантно-штурмовим військам притаманно ведення дій на урбанізованій місцевості. Сьогодні відпрацювали ведення штурмових дій, захоплення об’єктів у населеному пункті, дії в будівлі, розподіл по штурмових групах, проведення зачистки, – розповів підполковник Олег Баляс.

За його словами, бій у місті – один із найважчих елементів ведення бойових дій. Тому йому приділяється чимала увага. Взагалі, на тактичний і вогневий вишкіл виділяється приблизно 50% часу практичних занять, а на відпрацювання «Бою в місті» – 20-30% від усієї тактичної підготовки.

Наразі польовий вихід особового складу 80-ї десантно-штурмової бригади триває.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вишкіл