ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Державне оборонне замовлення пройшло аудит незалежної експертної комісії

6 Лютого 2020
Державне оборонне замовлення пройшло аудит незалежної експертної комісії

Під час підготовки проєкту державного оборонного замовлення на 2020 рік Міністерство оборони України вперше було застосувало підхід, який передбачає максимальну відмову від найменування конкретних виробників на користь специфікацій необхідного для Збройних Сил України обладнання чи озброєння, про це повідомляє Міністерство оборони України, про це повідомляє Міністерство оборони України.

Рішення щодо запровадження такого підходу ухвалила нова команда оборонного відомства ще у 2019 році, в умовах, коли проєкт ДОЗ на наступний рік фактично було вже сформовано. Враховуючи необхідність запобігання ризикам в умовах формування держоборонзамовлення за старою системою, було створено незалежну експертну комісію для аудиту всіх пропозицій, внесених до проєкту ДОЗ.

Отже, вироблений у внутрішній системі проєкт ДОЗ-2020 пройшов додаткову верифікацію незалежних експертів. Тільки після такого «запобіжника» документ підписав Міністр оборони та подав на розгляд Кабінету Міністрів України.

Система формування державного оборонного замовлення буде і надалі змінюватися, адже враховуючи критично обмежений ресурс часу, докорінного її перегляду не відбулося. Водночас, уже за той короткий період, коли були введені та почали працювати додаткові «фільтри» на етапі завершення формування ДОЗ-2020 вдалося досягти значних результатів.

Запобігання корупційним проявам є пріоритетом у політиці нинішнього керівництва Міноборони. Готовність боротися з конкретними фактами корупційної складової, не замовчувати їх та співпрацювати з відповідними державними органами у цій сфері неодноразово підтверджувалася діями.

Під час формування держоборонзамовлення об’єктивно завжди існуватимуть позиції, прив’язані чи до конкретних розробок, чи до конкретних постачальників. Проте практика ухвалення у внутрішній системі одноосібних рішень про закупівлю тих чи інших зразків ОВТ залишиться в минулому.

Підтверджуючи курс на максимальну відкритість ДОЗ, в умовах, коли не є можливим оголосити всіх причин закупівлі того чи іншого зразка ОВТ, беззаперечний пріоритет надаватимуть забезпеченню прозорості процесу закупівлі та інформуванню суспільства і експертного середовища про механізм ухвалення саме такого рішення про закупівлю.

Читайте нас у Facebook
Новини