ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Брати по зброї» завершили свій вояж лінією розмежування

15 Лютого 2020, 11:16
«Брати по зброї» завершили свій вояж лінією розмежування

У селі Лебединське, що на Приазов’ї, для військовослужбовців частин та підрозділів Об’єднаних сил, які боронять українську землю на південних рубежах району проведення ООС, влаштували допрем’єрний показ документального фільму «Брати по зброї» режисера Сергія Лисенка.

Як розповів відомий ветеран і волонтер, заступник голови Ради резервістів при Генеральному штабі ЗС України Мирослав Гай, показ відбувається за підтримки командування Об’єднаних сил і цивільно-військового співробітництва ЗСУ. Впродовж от уже кількох років волонтери з благодійного фонду «Мир і Ко» їздять з гуманітарними місіями сходом України вздовж лінії розмежування. Один із напрямів їхньої діяльності – демонстрація патріотичного кіно для військових, які виконують бойові завдання в районі ООС, а також для місцевих мешканців.

– За два тижні проїхали всією лінією розмежування, від Станиці Луганської й до цього приазовського села, – розповідає Мирослав Гай. – І показали свої документальні стрічки у Станиці та Попасній, Кримському й Авдіївці, Мар’їнці та Красногорівці бійцям усіх бригад, які нині боронять нашу землю у складі Об’єднаних сил. І ці покази, скажу відверто, мають успіх, глядачі – задоволені й зацікавлені в появі документалістики саме такого формату.

Цього разу захисникам показали одразу два документальні фільми – «Миротворці. У горах Сванетії» та, власне, «Брати по зброї». У першому проєкті Мирослав став одним із режисерів, у другому – продюсером. За іронією долі, абсолютно випадково у залі Лебединського центру культури та дозвілля на показі був присутній співавтор і укладач книги «У горах Сванетії», яка, власне, і слугувала документалістам основою для створення фільму. Здивувавшись такому збігу обставин, Мирослав Гай представив присутнім цього військового журналіста, спеціального кореспондента АрміяInform, і попросив розповісти історію створення книги. Та на цьому збіги й неочікувані зустрічі не закінчилися. Також у залі серед побратимів була сержант Анжела Авдєєва, яка напередодні відображених у фільмі подій мешкала в Абхазії, і дуже добре знайома з тим, про що йшлося у стрічці.

Презентуючи глядачам нову стрічку «Брати по зброї», її продюсер стисло розповів, про що вона.

– Це – фільм про те, як українські патріоти відбивали російську агресію у 2014–2015 роках. Фільм не стільки про війну, скільки про героїзм. Він демонструє, як змінилася й вистояла наша армія. У чотирнадцятому вона не мала нормального озброєння і одностроїв – це нині всі в цій залі такі гарні, в українському пікселі, а тоді ми воювали у «дубках», «британках» чи спортивних костюмах та, нерідко, в капцях…

Волонтер і документаліст також розповів, що у фільмі багато своєрідного армійського гумору. Є в ньому і сумні моменти – словом, усе, як у реальному житті, адже це і є реальне життя, документальне кіно.

– Це – документ, і водночас – вже історія. І кінцівка фільму – відкрита, адже війна ще триває…

Також під час показу фільмів перед присутніми з лекціями на тему гібридної війни виступили представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу. Вони розповіли начебто прості, всім відомі істини, але зробили це, використавши наочні приклади, – словом, присутнім було по-справжньому цікаво.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: ,
MilitaryArt, Новини, ООС