Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Авіакатастрофа в Ірані: Україна вимагатиме компенсації за збитий літак у міжнародних судах

3 Лютого 2020
Авіакатастрофа в Ірані: Україна вимагатиме компенсації за збитий літак у міжнародних судах

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна вимагатиме від Ірану компенсації за збитий 8 січня поблизу Тегерана літак МАУ в міжнародних судах. Про це він заявив в інтерв’ю ТСН.Тиждень.

За словами Президента, Іран пропонував виплатити по $80 тис. компенсації рідним громадян України, які загинули в катастрофі літака МАУ, проте українська сторона на це не погодилась.

«Вони запропонували одразу $80 тис. кожній сім’ї кожного загиблого, але ми на це не погодились. Мені здається, що це замало. Коли дружина загиблого каже, що чоловік був єдиним годувальником, а в неї роботи немає й дитині треба до інституту вступати — $80 тис. це зовсім мало. Хоча, звичайно, не вимірюється людське життя жодними грошима, але ми будемо тиснути, щоб виплати були більшими», — сказав Зеленський та додав, що Україна подаватиме на Іран до міжнародного суду.

«У будь-якому разі буде міжнародний суд, у будь-якому разі буде компенсація, частина компенсації. Від нашої держави ми що могли відразу дати кожній родині, видали по 200 тис. грн. Друга частина компенсації — від МАУ через страхові компанії. Там складна ситуація, страховим компаніям нелегко наразі з іранською стороною працювати, оскільки Іран під санкціями. Вихід уже знайшли, вже для однієї родини підготовлені документи. Всі ці документи збирають вручну, за деякий час все буде виплачено. Україна точно виграє, ми все виграємо», — запевнив Зеленський.

Також Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю телеканалу «1+1» повідомив, що Іран запропонував Києву, аби українські спеціалісти долучилися до розшифрування чорних скриньок літака МАУ, але Україна цього дуже побоюється.

«Відверто кажучи, ми цього дуже боїмося, тому що можуть запросити наших фахівців до їхньої лабораторії, але вже тоді нам наші спеціалісти сказали, що технічно вони не є готовими до правильного, правдивого розшифрування. Я боюсь, що іранці можуть залучити наших фахівців, мовляв давайте тут на місці розшифруємо, а потім скажуть – навіщо вам тепер чорні скриньки»,– зауважив Президент.

Водночас він наголосив, що позиція України – отримати ці чорні скриньки, і про це українська сторона говорила з представниками Ірану. Ті, зі свого боку, сказали: якщо ми не зможемо їх розшифрувати, ми їх вам віддамо.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України