ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

450 харківських військових долучилися до акції «Червона лінія життя»

21 Лютого 2020
450 харківських військових долучилися до акції «Червона лінія життя»

– Здаю плазму крові вперше в житті, й дуже приємно, що зможу допомогти захисникам України, постраждалим у бою, – вважає військовослужбовець Харківського об’єднаного райвійськкомату солдат Анастасія Оліхнович.

Дівчина разом із іншими сорока офіцерами, контрактниками й цивільними працівниками військкоматів Харківщини, доєдналася до благодійної акції «Червона лінія життя». Добровільні «внески» донорів у погонах підуть на виготовлення ліків для пацієнтів обласного шпиталю ветеранів війни.

Напередодні армійці зустрілися із директором Обласного центру заготівлі та переробки плазми «Харків-Плазма» Галиною Сіроштан, яка докладно розповіла про цю шляхетну справу, що стартувала торік у грудні.

– Уже понад 900 мешканців регіону узяли участь в акції. При цьому відсоток військових становить приблизно половину від усіх небайдужих. Перші донори здавали плазму крові на лікування онкохворих дітей, а нині турбуємося про поранених чи травмованих на Донбасі українських воїнів, – пояснила Галина Сіроштан.

Свою частинку крові вирішив здати і офіцер Харківського ОРВК капітан Олександр Прохоров.

– Ще курсантом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба неодноразово і безкоштовно ділився кров’ю заради тих, хто мав нагальну потребу. Після такого почуваєшся справжньою людиною. Адже це може врятувати життя, допоможе побороти страшну хворобу, – розповів офіцер ЗС України.

За словами заступника військового комісара Харківського облвійськкомату з морально-психологічного забезпечення підполковника Миколи Шария, аби допомогти побратимам, до центру приїхали військові навіть із віддалених від обласного центру РВК.

– Переважна більшість донорів служать у Харкові. Та впродовж дня до «Харків-Плазма» приїжджали військові з Дергачів, Шевченкового, Краснокутська й Чугуєва. Зазначу, що бажаючих було значно більше. Проте несення чергування чи перенесення сезонних захворювань не дозволило їм приїхати саме цього разу. Але вони долучаться до нас пізніше, адже акція триватиме й далі, – пояснив підполковник Микола Шарий.

Насамкінець Галина Сіроштан подякувала захисникам України за активну громадянську позицію та добрі серця.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини