ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

300 юнаків на Харківщині вже вирішили вступити до військових вишів

5 Лютого 2020, 13:37
300 юнаків на Харківщині вже вирішили вступити до військових вишів

— Хочу навчатися у військовому університеті, — запевняє старшокласник харківської спеціалізованої школи № 108 Владислав Овчаренко.

Нині хлопець з однолітками проходить приписку при своєму райвійськкоматі та збирає необхідні документи для вступу до Харківського національного університету Повітряних Сил. Відразу впадає в очі, що цей юнак, зростом 185 см та кремезної статури, активно займається спортом. А товариші жартома називають його чемпіоном.

— Займаюся боксом. Маю перший дорослий розряд. Під час поєдинків познайомився з курсантами ХНУПС, які розповіли про навчання. Тож місяць тому твердо вирішив стати військовим, — говорить Владислав Овчаренко.

За словами військового комісара Харківського обласного військкомату полковника Юрія Калгушкіна, впродовж січня – березня його підлеглі у межах приписки юнаків 2003 року народження поставлять на облік понад 8 000 осіб.

— У січні попрацювали з близько 5 500 особами, це 67 % від їхньої загальної кількості. Традиційно у цей час розказуємо хлопцям про Збройні Сили України, пропонуємо їм вступ у військові виші. І нині вже понад 100 молодих людей підготували особові справи як абітурієнти таких закладів. Ще 200 визначаються з конкретним військовим вишем, — розповів полковник Юрій Калгушкін.

За його словами, з 2018-го в регіоні спостерігається зростання кількості охочих стати офіцером. У 2018-му до військових вишів вступало 250 випускників шкіл, а торік — три сотні. Найпопулярнішими серед юних харків’ян є Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та Військово-юридичний інститут Національного юридичного університету України імені Ярослава Мудрого.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Вишкіл, Новини