ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Завершилося засідання Ради асоціації Україна – ЄС: уряд оголосив результати

29 Січня 2020, 11:32

У Брюсселі завершилося Шосте засідання Ради асоціації Україна – ЄС під головуванням прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Це перше спільне засідання нового складу Кабміну та нового складу Єврокомісії. Про це повідомляє «Урядовий портал».

На засіданні сторони обговорили низку важливих питань та ухвалили спільну заяву, а саме: «Рада відзначила амбітні плани українського уряду та підтвердила продовження надання допомоги Україні з боку Європейського Союзу. Крім того, позитивно оцінено зміцнення політичної асоціації, економічної інтеграції України з ЄС та конкретні результати на цьому шляху, такі, як зростання двосторонньої торгівлі»,  йдеться у повідомленні.

У спільній заяві ЄС відзначив суттєвий прогрес реформ в Україні, серед іншого – створення Вищого антикорупційного суду, відновлення діяльності НАЗК, повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також рішення Конституційного Суду про незаконність електронного декларування майна для громадських активістів.

До того ж ЄС надав позитивну оцінку крокам уряду з наближення національного законодавства у сфері цифрової економіки до європейського права та підтвердив готовність надалі підтримувати цифрову трансформацію України. Сторони домовилися надалі співпрацювати у протидії дезінформації, гібридним та кіберзагрозам.

ЄС підтвердив непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і позитивно відзначив зусилля України з мирного врегулювання на Донбасі. Сторони рішуче засудили порушення територіальної цілісності та суверенітету України, яке розпочалося актами агресії збройних си­л Російської Федерації з лютого 2014 року.

До речі, ЄС нагадав, що тривалість санкцій проти РФ, як і раніше, залежить від повного виконання сторонами Мінських домовленостей, звернувши особливу увагу на відповідальність Російської Федерації.

ЄС підтвердив свою політику невизнання незаконної анексії Автономної Республіки Крим. ЄС також засудив погіршення ситуації з правами людини у Криму. У спільній заяві Рада асоціації засудила погіршення ситуації з правами людини також в окремих районах Луганської й Донецької областей.

Водночас ЄС засудив проведення так званих місцевих виборів у Криму, будівництво мосту через Керченську протоку без узгодження з Україною, відкриття залізничного сполучення та подальшу мілітаризацію Криму, а також Чорного та Азовського морів. Рада асоціації закликала Російську Федерацію забезпечити безперешкодне та вільне судноплавство через Керченську протоку  відповідно до міжнародного права.

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України