ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Європейські лідери закликали Іран повернутися до ядерної угоди

13 Січня 2020, 13:27
Європейські лідери закликали Іран повернутися до ядерної угоди

Тегеран має негайно повернутися до цілковитого виконання пунктів ядерної угоди, вважають лідери Німеччини, Франції та Великої Британії. Водночас Меркель, Макрон і Джонсон наголосили, що дотримуватимуться угоди з Іраном.

Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликали Іран повернутися до цілковитого виконання пунктів укладеної 2015 року ядерної угоди, повідомляє видання DW.

В оприлюдненій 12 січня спільній заяві лідерів трьох європейських держав йдеться про «глибоку стурбованість» через вжиті Іраном заходи, що суперечать пунктам угоди. Меркель, Макрон і Джонсон наголосили на «значній важливості» повернення Іраном до виконання його зобов’язань у рамках ядерної угоди. Тож вжиті раніше іранською стороною заходи щодо виходу з угоди «потрібно скасувати», наголошується в заяві трьох європейських лідерів.

Водночас Меркель, Макрон і Джонсон запевнили в цій заяві, що Німеччина, Франція та Велика Британія, котрі належать до підписантів ядерної угоди з Іраном, і надалі дотримуватимуться пунктів цієї угоди.

Як повідомлялося, у відповідь на вихід США з ядерної угоди з Іраном та відновлення чинності американських санкцій проти Тегерана, останній став оголошувати поетапні відмови від дотримання пунктів ядерної угоди. Інші підписанти цієї угоди з Іраном ‒ Росія, Китай, Німеччина, Франція та Велика Британія ‒ наголошували, що не мають наміру виходити з угоди.

Укладена за посередництва Євросоюзу 2015 року ядерна угода з Іраном передбачає можливість використання цією країною ядерної енергетики в обмін на гарантії, що він не матиме ядерної зброї.

Водночас у поширеній заяві лідерів ФРН, Франції та Великої Британії вказується на «дестабілізаційну роль Ірану, зокрема Корпусу вартових ісламської революції та загонів Аль-Кудс». Утім, три європейські країни висловили намір і надалі співпрацювати з Іраном із огляду на його визнання збиття літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України