ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Європейські лідери закликали Іран повернутися до ядерної угоди

13 Січня 2020
Європейські лідери закликали Іран повернутися до ядерної угоди

Тегеран має негайно повернутися до цілковитого виконання пунктів ядерної угоди, вважають лідери Німеччини, Франції та Великої Британії. Водночас Меркель, Макрон і Джонсон наголосили, що дотримуватимуться угоди з Іраном.

Федеральний канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликали Іран повернутися до цілковитого виконання пунктів укладеної 2015 року ядерної угоди, повідомляє видання DW.

В оприлюдненій 12 січня спільній заяві лідерів трьох європейських держав йдеться про «глибоку стурбованість» через вжиті Іраном заходи, що суперечать пунктам угоди. Меркель, Макрон і Джонсон наголосили на «значній важливості» повернення Іраном до виконання його зобов’язань у рамках ядерної угоди. Тож вжиті раніше іранською стороною заходи щодо виходу з угоди «потрібно скасувати», наголошується в заяві трьох європейських лідерів.

Водночас Меркель, Макрон і Джонсон запевнили в цій заяві, що Німеччина, Франція та Велика Британія, котрі належать до підписантів ядерної угоди з Іраном, і надалі дотримуватимуться пунктів цієї угоди.

Як повідомлялося, у відповідь на вихід США з ядерної угоди з Іраном та відновлення чинності американських санкцій проти Тегерана, останній став оголошувати поетапні відмови від дотримання пунктів ядерної угоди. Інші підписанти цієї угоди з Іраном ‒ Росія, Китай, Німеччина, Франція та Велика Британія ‒ наголошували, що не мають наміру виходити з угоди.

Укладена за посередництва Євросоюзу 2015 року ядерна угода з Іраном передбачає можливість використання цією країною ядерної енергетики в обмін на гарантії, що він не матиме ядерної зброї.

Водночас у поширеній заяві лідерів ФРН, Франції та Великої Британії вказується на «дестабілізаційну роль Ірану, зокрема Корпусу вартових ісламської революції та загонів Аль-Кудс». Утім, три європейські країни висловили намір і надалі співпрацювати з Іраном із огляду на його визнання збиття літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України».

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України