ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Які у вас перспективи після скорочення посади

10 Січня 2020
Які у вас перспективи після скорочення посади

У лютому Командування Повітряних Сил переходить на нову організаційно-штатну структуру, наближену до стандартів НАТО. Внаслідок оргштатних змін певну кількість посад працівників Збройних Сил України буде скорочено. Тож, аби роз’яснити  особливості працевлаштування після звільнення, у Командуванні ПС провели зустріч працівників, які підпадають під звільнення, із фахівцями Вінницького міського центру зайнятості.

Світлана Аляб’єва, заступник директора Вінницького міського центру зайнятості, насамперед наголосила на тому, що звільнена особа одразу ж має право стати на облік у центр зайнятості та набути статусу безробітного. Для цього потрібно подати паспорт громадянина України, облікову картку платника податків, трудову книжку, документ про освіту та довідку з останнього місця роботи про розмір заробітної плати.

Багато питань у присутніх виникло щодо можливостей перенавчання та подальшого працевлаштування, а також відкриття власної справи. Як зазначила Світлана Аляб’єва, у 2019 році у Вінницькому центрі зайнятості було зареєстровано понад 11 тис. вакансій, трохи більше ніж 8 тис. осіб були працевлаштовані. Середній термін працевлаштування для охочих становив 82 дні.

– Пропозицій багато, і той, хто реально хоче знайти роботу, має змогу з нашою допомогою це зробити. Наш ринок наразі потребує більше працівників робітничих спеціальностей: електрозварників, будівельників, манікюрниць, швачок тощо. – сказала Світлана Аляб’єва. – І для всіх охочих ми надаємо послуги з перенавчання на майже 300 спеціальностей. Окрім того, є можливість зайняти свою нішу і в тих, хто хоче розпочати власний бізнес. Для цього безробітний проходить навчання, складає бізнес-план, а після, за рішенням спеціальної комісії, отримує одноразову допомогу в сумі річної виплати з безробіття.

Найбільше присутніх цікавило питання отримання допомоги з безробіття. Як розповіла Світлана Аляб’єва, така допомога призначається з восьмого дня після реєстрації безробітного за його особистою заявою.

– Усі присутні на зборах будуть звільнені за скороченням штату, тож загальна тривалість виплати допомоги не може перевищувати 360 календарних днів упродовж двох років. Суму виплат для кожної особи вираховують індивідуально. Вона залежить від кількості років трудового стажу, середньомісячної зарплатні та тривалості отримання допомоги з безробіття. Так,  перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому грошової допомоги, наступні 3 місяці — 80%, а в період, що залишився, виплати становлять 70%.

Проте, як наголосила фахівець центру зайнятості, сума допомоги за місяць не може перевищувати 4 прожиткових мінімумів. Тобто, незалежно від будь-яких чинників, звільнений працівник Збройних Сил  не отримає допомогу більше ніж 8408 грн.

– Мені до пенсії залишилося трохи більше ніж два роки, – розповіла кореспонденту АрміяInform Анна Шурховець,  одна з тих працівників ЗСУ, чия посада буде скорочена. –  Сьогодні я дізналася, що особи передпенсійного віку (тобто якраз за 2 роки до настання права на пенсію) мають право на виплату допомоги з безробіття протягом 720 календарних днів. Тож якщо не знайду відповідної до свого фаху, а я інженер-системотехнік, роботи, то залишуся на біржі до пенсії. Хоча хтозна – можливо, кар’єрний радник центру зайнятості підкаже, на кого я можу перенавчитися, і це допоможе мені опанувати нову спеціальність. Адже бажання й сили вчитися та працювати в мене є.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Публікації