ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як стати бойовим медиком і що для цього потрібно

31 Січня 2020
Як стати бойовим медиком і що для цього потрібно

У грудневому інтерв’ю для АрміяInform начальник Головного військово-медичного управління ЗСУ генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко наголошував, що під час створення Командування Медичних сил зазнає змін структура й підготовка (підвищення кваліфікації) сержантського складу. На які новації слід очікувати, розповів під час зустрічі з кореспондентом інформагентства головний старшина ГВМУ старшина Андрій Бубович.

– У Командуванні Медичних сил вводиться посада головного сержанта, крім нього, в управлінській ланці передбачені штаб-сержанти, які сформують групу з роботи з сержантським складом. В оперативно-медичних управліннях при регіональних військово-медичних центрах також введуть посади головних сержантів і штаб-сержантів. Ця ланка з рівнем підготовки на лідерських курсах і фаховим вишколом штабного сержанта займатиметься кар‘єрою військовослужбовців, контролюватиме систему підготовки середнього і молодшого медичного персоналу і питання дотримання стандартів у тактичній медицині або ж в санітарно-просвітницькій роботі. На рівні бригади і нижче поки що залишиться чинна система вертикалі.

У системі роботи із сержантським складом майбутніх Медичних сил теж взято за основу німецький досвід?

– Як і вся система медичного забезпечення Збройних Сил, так і питання підготовки й діяльності середнього і молодшого медперсоналу побудована на досвіді колег із Німеччини. Свого часу я був відряджений до Бундесверу, де вивчав навчальні програми в центрах підготовки бойових медиків. Не акцентуватиму, що краще в нас, а що у них, але зауважу: німецькі медики жваво цікавились і нашим досвідом.

– Ось уже третій рік у «Десні» діє 205-й Навчальний центр тактичної медицини. За якими програмами відбувається навчання?

– Військовослужбовці за контрактом проходять навчання за трьома програмами. Це – фахова підготовка бойового медика й домедична допомога в умовах бойових дій. Програма відповідає стандарту 68W – підготовка фахівців на рівні взводу. І на сьогодні її пройшли понад 250 осіб. Наступна програма – поглиблений курс із надання домедичної допомоги пораненим. За цією програмою вже підготовлено 152 військовослужбовці. Також у центрі відбувалося злагодження екіпажів медичних служб родів військ за програмою підготовки підрозділів передової евакуації. Нині навчено 15 екіпажів.

Зазначу, що інструкторський склад центру постійно залучають до курсів з підвищення знань військовослужбовців з тактичної медицини на базі інших військових частин та з підрозділами, які виконують завдання в ООС, а також проводить заняття з представниками спеціальних підрозділів.

За результатами моніторингу занять з боку військових медичних фахівців США та Канади, зроблено висновок, що підготовка у нашому центрі повністю відповідає стандарту 68W CombatMedic.

– Гадаю, що тим молодим людям, які бажають поповнити лави медиків середньої і молодшої ланки, стати бойовим медиком буде цікаво. Що потрібно для цього і яка існує система навчання.

– Якщо така особа має середню цивільну освіту, наприклад закінчила медичний коледж і надалі бажає  продовжити кар’єру у військовому госпіталі або медпункті військової частини, вона має звернутись до лікувальної установи і після відповідної співбесіди отримати рекомендаційного листа. Далі – звернутись до центру комплектування або ж військкомату, де отримає направлення на проходження базової військової підготовки в одному з навчальних центрів Збройних Сил. І після цього її направляють для подальшої служби у військовий госпіталь або медпункт військової частини. Якщо молода людина, яка призвалась до лав армії, бажає стати бойовим медиком або старшим бойовим медиком військової частини,після відповідного відбору її направляють у 205-й навчальний центр тактичної медицини.

Зауважу: будь-який медик військової ланки щодва роки проходить курси відновлення навченості бойових медиків. Щоб стати старшим бойовим медиком, потрібно пройти курси підвищення професійних навичок. А середній медичний персонал – медсестри і фельдшери – проходять курси тематичного вдосконалення за спеціалізацією на базі Української військово-медичної академії.

– До якого віку людина може перебувати на посаді бойового медика?

– Існує обмеження – до 45 років. Досвід показує, що чим старший медик, тим важче йому фізично впоратися, наприклад, з пораненим бійцем, який до того ж,у спорядженні й бронежилеті. Якщо ж бойовому медику виповнилось 45 і він має середню освіту, то може продовжити службу в медпункті частини або госпіталі. Нині фахівці Головного військово-медичного управління опрацьовують із колегами Міністерства охорони здоров’я можливість влаштування звільнених бойових медиків у цивільних медустановах.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Вишкіл, Інтерв`ю, Новини