ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як працевлаштовують ветеранів АТО на Одещині

10 Січня 2020
Як працевлаштовують ветеранів  АТО на Одещині

Одеський обласний центр зайнятості всіляко долучається до розв’язання питань працевлаштування колишніх військовослужбовців. Тому одним із пріоритетних напрямів роботи є спрямування всіх зусиль для того, щоб допомогти колишнім бійцям адаптуватися в мирному житті та забезпечити їх належною роботою. З цією метою проводиться активна інформаційна робота з населенням, роботодавцями та соціальними партнерами.

Так, минулого року по допомогу в працевлаштуванні до філій Одеського обласного центру зайнятості та базових центрів зайнятості області звернулося понад чотириста колишніх військовослужбовців, які брали участь в бойових діях.

– Варто зауважити, що бійцям, які звертаються до нас по допомогу, шукають роботу, інформують та консультують щодо їхніх прав і державних гарантій, призначають та виплачують допомогу по безробіттю, залучають до самозайнятості. Ми намагаємося зважати не лише на потреби ринку праці, а і застосовувати у роботі до кожного індивідуальний підхід, – пояснюють у відділі сприяння працевлаштуванню Одеського обласного центру зайнятості.

Протягом 2019 року на Одещині за сприяння служби зайнятості 101 колишній військовий отримав роботу. З них – 46 проходили  навчання за  фахом, що має попит на ринку праці. І варто зазначити, що діапазон їх найрізноманітніший – це водії, охоронці, матроси, рибалки, інспектори з військового обліку, електрогазозварники, заступники директорів, пожежні-рятувальники, слюсарі-ремонтники, техніки-електрики, молодші інспектори поліції та багато інших.

До слова, 7 учасників бойових дій мали можливість започаткувати власну справу за рахунок виплати допомоги по безробіттю одноразово, для організації підприємницької діяльності.

Окрім цивільних професій, у 2019 році мали попит і військові, тому 59 осіб знову підписали контракт зі Збройними Силами України.

Також у відділі сприяння працевлаштуванню Одеського обласного центру зайнятості зазначили, що для забезпечення тимчасової зайнятості колишніх військових ними були організовані громадські роботи,  а також інші роботи тимчасового характеру.

Нагадаємо, щоб отримати допомогу від державного центру зайнятості, учасник АТО/ООС повинен подати відповідні документи: паспорт, ідентифікаційний код, трудову книжку та документи про освіту (за наявності), а також військовий квиток. Зробити це можна у будь-якому відділенні центру, незалежно від місця реєстрації.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Актуально, Ветерани АТО та ООС, Соціальний захист