ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Від занедбаної школи – до реабілітаційного центру

12 Січня 2020
Від занедбаної школи – до реабілітаційного центру

На Одещині торік у вересні відкрили Ананьївський центр відпочинку та реабілітації учасників АТО (ООС) та їхніх сімей. Тут вони мають змогу поліпшити своє здоров’я та пройти реабілітаційні процедури.

2018 року проєкт будівництва реабілітаційного центру посів третє місце серед 22-х конкурсних проєктів у Департаменті соціальної та сімейної політики Одеської ОДА. З бюджету було виділено 133 560 грн. За ці кошти придбали потрібне обладнання та провели низку заходів. Також волонтери зробили косметичний ремонт у виділеному приміщенні, яке колись належало сільській школі. Загальна площа новоствореного центру – 294 кв. м. Там є баскетбольні, волейбольні та футбольні майданчики.

– За цей нетривалий час до нас звернулося близько 280 учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей. До того ж ми працюємо лише у вихідні дні чи ввечері, коли хлопці просять. Річ у тім, що центр діє тільки завдяки ентузіазму волонтерів, які після виснажливого робочого дня знаходять можливості та сили, щоб надати потрібну нашим захисникам допомогу. Дуже шкода, що ми не маємо змоги зробити так, аби центр працював, як йому належить, – розповідає голова волонтерської організації «Великі серця» Ганна Самотей, авторка ідеї проєкту.

В Ананьївському центрі відпочинку та реабілітації учасників АТО (ООС) та їхніх сімей є все потрібне. Ба більше, обладнані дитяча кімната, більярдна та тенісна зали, масажна кімната та кімната відпочинку, а також тренажерна зала. Проте, на жаль, не вистачає постійного персоналу.

За словами Ганни Самотей, волонтерам хотілося б залучати більше людей. Однак, не забуваймо, що й бійці мають певний психологічний бар’єр, який заважає їм звертатися по допомогу.

– Хлопців дуже важко витягнути вперше, але потім вони вже з радістю приходять чи самі, чи з родиною. Тому ми намагаємося, щоб усі заходи були спрямовані на те, аби вони отримували не лише максимум корисних процедур та інформації на семінарах, а й із задоволенням спілкувалися з близькими та рідними, – пояснює очільниця організації.

У центрі регулярно проводять тренінги з психологами, семінари з актуальних проблемних питань, навчання з тактичної медицини, а також різні спортивні змагання. Навіть було створено футбольну команду учасників АТО «Скеля» (до слова, спортивна форма для команди придбана за власні кошти).

– Приємно, що місцева влада нам допомагає. Зокрема виділили гроші, які ми витратили на певне обладнання та на компенсацію сільській раді за опалення. Плануємо, щоб наш центр працював масштабніше, звернемося до місцевої влади з пропозицією створення комунальної установи, – говорить Ганна Самотей.

Тож, як бачимо, за чотири місяці волонтери та місцева влада невеличкого міста Ананьїв спромоглися зробити для своїх захисників більше, ніж ті, хто має для цього значно більше можливостей.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини, Реабілітація