ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

В Одесі майже у половині шкіл немає викладачів предмета «Захист Вітчизни»

12 Січня 2020

В Одесі на Алеї Слави в парку культури та відпочинку імені Тараса Шевченка вже багато років працює Центр військово-патріотичного виховання учнівської молоді «Пост № 1». Він є своєрідною візитівкою міста. Щороку з квітня по листопад почесну вахту пам’яті на Алеї Слави несуть караули з учнів одеських шкіл. Школярі тримають на грудях автомати, з якими в 1941 році ходили в атаку учасники морського десанту у Григорівці. Кожні пів години, коли відбувається зміна почесної варти, на Алеї Слави лунає мелодія з «Реквієму». Варта несе почесну вахту протягом тижня.

Цього року «Пост № 1» почне працювати у новому форматі. Про це повідомила директорка міського департаменту освіти та науки Олена Буйневич.

— В Одесі майже в половині шкіл немає викладачів предмету «Захист Вітчизни» і діти отримують атестати з незаповненими рядками з цієї дисципліни, бо вони її не вивчають. Оскільки «Пост № 1» має 14 ставок викладачів, на які приймають військовослужбовців, які звільнилися з лав Збройних Сил України. Відтепер ми додаємо до статуту їм право викладати модульним курсом предмет «Захист Вітчизни» в тих школах, де нема вчителів. Почнемо з Приморського району, де найгостріше стоїть кадрове питання, а наступного року плануємо розповсюдити цей досвід на все місто, — пояснює Олена Буйневич.

За її словами, таке нововведення допоможе розв’язати проблему дефіциту викладачів і залучити до виховання молоді тих людей, які не з підручників знають про свій предмет.

Крім того, у «Поста № 1» тісно налагоджена співпраця з військовими частинами, де вони зможуть повністю відпрацювати і практичну складову курсу.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини