ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ушанувати пам’ять Героїв Крут до Чернігова прибули мешканці майже з усієї України

30 Січня 2020, 13:51
Ушанувати пам’ять Героїв Крут до Чернігова прибули мешканці майже з усієї України

Представники Генерального штабу, Міністерства оборони та військовослужбовці ЗС України вшанували пам’ять Героїв Крут. Пам’ятне дійство, присвячене юнкерам та студентам, які загинули в бою 29 січня 1918-го, відбулося у меморіальному комплексі «Пам’яті героїв Крут», що на Чернігівщині. Вшанувати 102-гу річницю цих трагічних подій та покласти квіти до могили-кургану також прийшли державні службовці, місцеві жителі, духовенство та багато людей з усієї країни.

– Приїжджаю сюди вже 10 років поспіль, заходи завжди проходять масштабно. Це минуле, але пам’ять про нього слід зберігати завжди. Сьогодні люди приїхали з Чернігова, Конотопа, Києва, Обухова… – чи не з усієї України. Тут можна пройтись по вагончиках і наметах музею, зрозуміти, як розгорталася битва, почути відголосся тих часів, – розповідає голова козацького об’єднання Вячеслав Падалко.

Також усі охочі могли переглянути український історичний фільм-екшн режисера Олексія Шапарєва «Крути 1918», поспілкуватися і сфотографуватися з виконавцями головних ролей у цій картині Євгеном Ламахом та Андрієм Фединчиком.

У цей день до музею люди прийшли з жовто-синіми прапорами, принесли рушник національної єдності, в єдиному пориві співали Державний Гімн і дякували полеглим героям за їхній подвиг.

– Ми щорічно допомагаємо проводити заходи у пам’ять про загиблих юнаків. На наш департамент покладена розробка сценарію й фінансова частина цього процесу, – коментує дійство Директор департаменту культури, туризму, національності і релігії чернігівської ОДА Олександр Левучко.

З 2010-го меморіальний комплекс «Пам’яті героїв Крут» став філією Національного військово-історичного музею України. Меморіал створено у полі, неподалік залізничних шляхів. І 29 січня кожен локомотив, проїжджаючи місце битви, дає довгий звуковий сигнал у пам’ять про полеглих оборонців України.

Автор меморіалу Анатолій Гайдамака розповів, що створив пам’ятник у вигляді об’ємного насипаного пагорба заввишки 7 метрів, на якому встановлено 10-метрову червону колону.

– Ця колона є ідентичною тим, що встановлені у головному корпусі червоного корпусу Київського Національного університету. Цим я хотів показати, що саме молодь першою стала на захист Української Народної Республіки у буремному 1918-му. Та, на жаль, сьогодні юнаки та дівчата не надто активно відвідують меморіал. Але віримо, що так буде не завжди, – ділиться своїми переживаннями автор та письменник Анатолій Гайдамака.

6
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Новини